Kliniki znikną z Grunwaldzkiego

  Kliniki znikną z Grunwaldzkiego

  Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Uczelnia chce sprzedać kliniki weterynaryjne. Miejsce kóz, koni i trzody zajmą biurowce.
  Uniwersytet Przyrodniczy przymierza się do sprzedaży terenu przy pl. Grunwaldzkim, zajmowanego dziś przez kliniki weterynaryjne.

  Mimo że przetarg nie został jeszcze ogłoszony, na ziemię już ostrzy sobie zęby szwedzki deweloper Skanska Property.
  - Jesteśmy zainteresowani. To bardzo atrakcyjna działka. Postawilibyśmy tam biurowce - przyznaje Jerzy Kamiński, dyrektor Skanska Property.

  Teraz wzdłuż tzw. osi Grunwaldzkiej (chodzi o teren od ronda Reagana do stacji benzynowej Orlen przy moście Szczytnickim) stoją trzypiętrowe budynki. To w nich uczą się studenci. Przyszli lekarze weterynarze nabierają doświadczenia lecząc tu kozy, konie, świnie czy krowy.

  Cały ten zwierzyniec mieszka na miejscu, w zagrodach, przez to często w całej okolicy unoszą się niemiłe zapachy.
  A to przecież centrum miasta. I dlatego na uczelni poważnie myślą o wyprowadzce zwierząt do nowej kliniki, która miałaby powstać poza Wrocławiem.
  - Trwa dyskusja na ten temat - przyznaje Roman Kołacz, rektor Uniwersytetu.

  Po sprzedaży ziemi wszystkie budynki weterynarii z pl. Grunwaldzkiego zostałyby zrównane z ziemią. Taki los spotkałby również popularne pogotowie weterynaryjne, gdzie wrocławianie szukają pomocy dla swoich chorych czworonogów. Ale na uczelni podkreślają, że pogotowie nie zostanie zlikwidowane, tylko przeniesione w inne miejsce. Jeszcze nie ustalono dokąd, ale na pewno pozostałoby w centrum Wrocławia.

  Jak się dowiedzieliśmy, pod młotek miałby pójść także Dom Asystenta stojący przy ul. Pasteura, tuż obok stacji benzynowej. I ten obiekt gotowa jest kupić Skanska.

  Uniwersytet Przyrodniczy nie zdradza, ile pieniędzy chciałaby otrzymać za atrakcyjny teren. Szacuje się jednak, że wart jest on około 60 milionów złotych.
  Eksperci są zdania, że nie tylko Skanska zdecyduje się na start w przetargu.
  - Lokalizacja jest świetna, w samym centrum miasta. Ostatnio okolica ta stała się przecież jeszcze atrakcyjniejsza, bo powstał tam Pasaż Grunwaldzki, a niebawem uruchomiony zostanie biurowiec Grunwaldzki Center - podkreśla Leszek Michniak, prezes Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości.

  Grunwaldzki Center, czyli 55-metrowa wieża i dwa niższe skrzydła, budowane przy samym rondzie Reagana, należą właśnie do firmy Skanska.
  Biurowiec otwarty zostanie wiosną: będą tu miały swoje siedziby głównie banki.
  Wiadomo, że nowe biurowce, które powstałyby na miejscu klinik, nawiązywałyby architekturą do Grunwaldzki Center. Miałyby około pięciu pięter.

  Nie wiadomo jeszcze, kiedy teren klinik pójdzie pod młotek i cała inwestycja się rozpocznie.
  - Ale na pewno jeszcze nie w tym roku - zastrzega rektor Roman Kołacz.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama