"Metamorfoza zazdrostki" - łączymy tradycję z nowoczesnością

  "Metamorfoza zazdrostki" - łączymy tradycję z nowoczesnością

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  "Metamorfoza zazdrostki" - łączymy tradycję z nowoczesnością
  1/5
  przejdź do galerii
  W sobotę 16 marca we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR odbędzie się wydarzenie specjalne pod nazwą "Pozazdrościć Zazdrostce". Wydarzenie "t jest częścią programu społecznej odpowiedzialności biznesu pod nazwą "Metamorfoza Zazdrostki", który rozpoczął się w maju ubiegłego roku w Nowym Sączu.
  Co w programie?
  W godz. 12:00-17:00 odbędzie się wielkanocny kiermasz rękodzieła, podczas którego swoje prace zaprezentują wyjątkowi artyści ze Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła.

  Natomiast o godz. 15:00 rozpocznie się otwarte posiedzenie komisji konkursu na ręcznie wykonaną zazdrostkę. Jury pod przewodnictwem prof. Agaty Danielak-Kujdy, prorektora wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, wybierze najlepszą spośród 23 niepowtarzalnych zazdrostek zgłoszonych przez 11 małopolskich i podkarpackich artystek rękodzielniczek zrzeszonych w Szlaku Tradycyjnego Rzemiosła.

  Patronat nad wrocławską częścią programu objęły Radio RAM i Gazeta Wrocławska.

  Fundacja NADwyraz - Partner Programu
  Fundacji NADwyraz (http://www.nadwyraz.pl) to krakowska organizacja, która od 2005 roku wspiera, inicjuje i włącza się do programów mających na celu kultywowanie polskiej kultury i tradycji rękodzielniczej.

  Jednym ze sztandarowych projektów realizowanych przez Fundację jest Szlak Tradycyjnego Rzemiosła (http://szlakrzemiosla.pl) zrzeszający obecnie 180 twórców ze 106 miejscowości w Polsce. Wybierając się w drogę tym szlakiem, można zobaczyć i poczuć historię Polski,o której nie mówi się na co dzień nawet na lekcjach historii. To udokumentowanie żywego dziedzictwa kulturowego i uchwycenie śladów historii. W trakcie zwiedzania szlaku, można poznać aż 24 tradycyjne techniki rzemieślnicze, którymi twórcy zajmują się na co dzień. Dawno zapomniane bednarstwo, bibułkarstwo, łyżkarstwo, plecionkarstwo czy tkactwo są tam ciągle widoczne.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama