Wrocław: Wódka na stadionie? Prezydent zgłasza taki projekt

  Wrocław: Wódka na stadionie? Prezydent zgłasza taki projekt

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W obiektach sportowych i rekreacyjnych we Wrocławiu będzie można napić się... wódki. Legalnie! Projekt takiej uchwały zgłosił prezydent miasta, a radni mają zdecydować o nim na sesji w przyszłym tygodniu.
  Kibice zawsze radzą sobie jak mogą. Wzmacniają się zwłaszcza przed wejściem na mecz

  Kibice zawsze radzą sobie jak mogą. Wzmacniają się zwłaszcza przed wejściem na mecz ©Janusz Wójtowicz

  - Pomysł pewnie jednym się spodoba, a innym nie - mówi filozoficznie Krzysztof Kilarski z klubu Rafała Dutkiewicza, szef komisji praworządności i bezpieczeństwa w radzie miejskiej. Zaznacza, że ten wysokoprocentowy alkohol nadal nie będzie dostępny podczas imprez masowych, np. meczów czy koncertów.

  O co chodzi? Sekretarz miasta Włodzimierz Patalas podkreśla: - Pięćdziesiątkę czy setkę klient wypije w lokalu gastronomicznym na terenie obiektu. W przyszłości mogą być tu organizowane imprezy okolicznościowe, na przykład wesela.

  Dzisiaj lokale serwują tam tylko słabe trunki - do 4,5 proc. zawartości alkoholu oraz piwo. Taki stan prawny - jak napisano w uzasadnieniu uchwały - powodował pewne zaburzenie zasad wolnej konkurencji na rynku usług gastronomicznych. Preferował lokale, które funkcjonowały poza obiektami sportowymi i rekreacyjnymi.

  Adam Burak, rzecznik spółki Wrocław 2012, która zarządza areną, nie ukrywa, że są takie oczekiwania. - Kiedy nie ma meczów, obiekt też musi żyć. Przykładowo podczas turnieju Ligi Mistrzów moglibyśmy organizować w Klubie Diamentowym oglądanie meczów w TV.
  Do tej pory tam alkoholu nie sprzedawano. Każdemu, kto wykupił wejściówkę, serwowano jedynie lekkie trunki. Teraz władze spółki liczą na zarobek - wynajem sali na różne imprezy.

  Ale nie wszyscy wódkę u siebie przywitają z otwartymi ramionami. Nie chce jej wrocławski Park Wodny przy ul. Borowskiej. - Piwo, które dostępne jest w restauracji w holu i saunarium, wystarczy - ocenia Mariusz Prasał, rzecznik aquaparku. Dodaje, że w budynku obowiązują ostre zasady. Klient, który wypije jedno, dwa piwa, z sauny już nie skorzysta, nie przepłynie również żabką basenu. Pilnują tego pracownicy obiektu.

  Inaczej z kibicami. Ci przed meczem radzą sobie jak mogą. Zwłaszcza przed stadionem. Na arenie mogą niewiele. - Podczas tzw. meczów wysokiego ryzyka nie można kupić alkoholu - mówi Burak. Piwa będzie można napić się na pozostałych spotkaniach, ich terminy to: 17 marca, 20 kwietnia i 18 maja.


  Czytaj także

   Komentarze (74)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pan Dupkiewicz poległ w SN z prohibicją na Starym Mieście więc...

   wro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 8

   Gnany chorobą dwubiegunową w jej fazie odwórconej o 180 stopni, chce teraz na stadionie, w klubach, na kortach, siłowniach i boiskach wódkę sprzedawać. Załamać się można jak patrzy się na...rozwiń całość

   Gnany chorobą dwubiegunową w jej fazie odwórconej o 180 stopni, chce teraz na stadionie, w klubach, na kortach, siłowniach i boiskach wódkę sprzedawać. Załamać się można jak patrzy się na chaotyczne, zakłamane i do bólu krótkowzroczne działania tej skompromitowanej władzy. Przecież to głównie chodzi o to by stadion który kosztuje nas rocznie dziesiątki milionów "ratować" poprzez pozowolenie na serwowanie w eksluzywnym klubie na jego terenie wódki. Ile z tego ma być zysku? Parę tysięcy PLN czy parenaście jak wiatr dobrze zawieje?

   Przecież to jest kpina, wystarczy zwolnić jednego nieroba z Wrocław 2012 i mamy większe oszczedności niż pseudo-zysk w wódki na stadioniezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nieszczęście Ty nasze Prezydencie Wrocławia

   Janusz Szachowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

   Pomysł: "wódka w obiektach sportowych i rekreacyjnych we Wrocławiu" to zasłona dymna. Tak naprawdę chodzi o Stadion Miejski. Można zrozumieć pańskie rozpaczliwe poszukiwania pomysłów na...rozwiń całość

   Pomysł: "wódka w obiektach sportowych i rekreacyjnych we Wrocławiu" to zasłona dymna. Tak naprawdę chodzi o Stadion Miejski. Można zrozumieć pańskie rozpaczliwe poszukiwania pomysłów na poprawienie efektywności wykorzystania i wizerunku Stadionu, ale przekształcenie Business Club-u w lokal z wyszynkiem, a tzw. Incentive Box-ów w miejsca schadzek, ani tej efektywności, ani tym bardziej wizerunku nie poprawi. Ale to zda się być zbyt trudne do zrozumienia przez Pana. Może więc chociaż radni skojarzą, że podjęcie uchwały o wyszynku w obiektach sportowych i rekreacyjnych we Wrocławiu, oprócz tego, że będzie stało w sprzeczności z duchem ustawy o wychowaniu w trzeźwości, to będzie przyzwoleniem na pełnienie głównie przez Stadion funkcji domu schadzek. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czy prezydent ma schizofrenię czy rozdwojenie jażni ?

   Ewa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 6

   W miejscach typowo publicznych ustawa o wychowaniu w trzeżwości nie będzie obowiązywać. Tymczasem po krzakach grasują polucjanci i wlepiają mandaty. Przeżyłam taki atak bandy policji w lesie...rozwiń całość

   W miejscach typowo publicznych ustawa o wychowaniu w trzeżwości nie będzie obowiązywać. Tymczasem po krzakach grasują polucjanci i wlepiają mandaty. Przeżyłam taki atak bandy policji w lesie miejskim. Chciałam się tylko załatwić bo miejsce nie publiczne. Ze 100 metrów dalej leżały puszki , wystarczyło to przygłupom w mundurach i mam sprawę , bo mandatu poświadczającego nieprawdę nie przyjęłam.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dno dna

   dark (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

   "Adam Burak, rzecznik spółki Wrocław 2012, która zarządza areną, nie ukrywa, że są takie oczekiwania. - Kiedy nie ma meczów, obiekt też musi żyć."
   Proponuję jeszcze uruchomić jakąś niskobudżetową...rozwiń całość

   "Adam Burak, rzecznik spółki Wrocław 2012, która zarządza areną, nie ukrywa, że są takie oczekiwania. - Kiedy nie ma meczów, obiekt też musi żyć."
   Proponuję jeszcze uruchomić jakąś niskobudżetową linię dla elementu. Widać nie dość że Velvet-stadion, to jeszcze będzie "moczy-morda stadion". Znając rodaków zamiłowanie do wódki proponuję wynająć trochę powierzchni prewencji (czy choćby ZOMO). Oj będzie się działo...
   Jeśli duduś chce uratować Velvet'a sprzedając wódę, to już chyba niżej spaść nie można.... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaka pije wodke student Wrocławski

   postepowy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

   Starogardzką

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mecze

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 11

   Ludzie czytajcie. Tu nie chodzi o stadoion wiejski ale imprezy takie jak np mecze. Także mecze Sparty czy koszykarskiego Sląska...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TO BYŁ I BĘDZIE KRAJ ALKOHOLIKÓW

   r (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 10

   I POZWOLENIE CZY JEGO BRAK TEGO NIE ZMIENI. Nigdy nie będziemy krajem cywilizowanym, kulturalnym, ani bogatym. Zawsze będzie tylko godną pożałowania Polską, bo sami tego chcemy. Jak widać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   stadion

   kibicka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 12

   panie prezydencie czy pan niemoże obyć si bez wódki chce pan pić i rozpijać młodzierz na stadionie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dramat!!!

   Franz Mauerer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

   do szkoly ladacznico !!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   prohibicji nie udało się wprowadzić to się napijmy

   wrr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

   to rozumowania dudka jest niepojęty...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ....

   radeberger (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 18

   Dudzio dba o swój elektorat.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama