Komisja sprawdzi, czy były represje

  Komisja sprawdzi, czy były represje

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Czy urzędnicy Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy represjonują działaczy organizacji pozarządowych, którzy skarżyli się na bałagan przy podziale dotacji z Unii Europejskiej?
  Ma to sprawdzić komisja rewizyjna sejmiku. Już od kilku miesięcy bada ona doniesienia o bałaganie przy organizacji konkursów na dotacje z unijnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

  Wniosek o zaproszenie działaczy organizacji pozarządowych zapadł na wniosek Patryka Wilda, byłego członka zarządu województwa.
  - Dotarły do mnie informacje, że niektóre wnioski o unijne dotacje mogą być odrzucane nie ze względów merytorycznych, ale jako odwet za skargi na bałagan w urzędzie pracy - tłumaczy Wild.


  Potwierdza to anonimowo jeden z działaczy organizacji pozarządowych.
  - Kiedy zapytałem urzędniczkę, dlaczego mój wniosek został odrzucony i co teraz mam zrobić, usłyszałem: "Sami jesteście sobie winni. A po co były te notatki w prasie".
  - To haniebne - komentuje Patryk Wild.

  Rzeczniczka marszałka Dolnego Śląska Marta Libner przekonuje, że do urzędu żadne podobne skargi nie dotarły.
  - Takie traktowanie petentów przez urzędników jest oczywiście niedopuszczalne - komentuje sprawę. - Jeśli ktoś uważa, że został niewłaściwie potraktowany albo jego wniosek odrzucono z powodów innych niż merytoryczne, może złożyć odwołanie bezpośrednio do urzędu marszałkowskiego. Zbadamy sprawę - obiecuje rzeczniczka.

  Przypomnijmy - w związku ze skargami na nieprawidłowości przy podziale unijnych dotacji w urzędzie pracy przeprowadzono już dwie kontrole. Wykazały one łamanie procedur, brak fachowców do oceny wniosków, a nawet podejrzenia, że faworyzowane były organizacje pozarządowe powiązane z urzędnikami i lokalnymi politykami.

  Kilka dni temu odwołany został dyrektor urzędu Tadeusz Zieliński. Swoje śledztwo prowadzi też prokuratura.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama