Palikot kpi z mediów

  Palikot kpi z mediów

  Jacek Antczak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Rozmowa z Wiesławem Gałązką, specjalistą od wizerunku politycznego z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
  Czy poseł Palikot mówiąc o prostytuowaniu się minister Gęsickiej i pytając Jarosława Kaczyńskiego o orientację seksualną, przekroczył już wszelkie granice politycznego dyskursu?

  Nie przekroczył, bo nie miał czego. Nie wiem, o jakich granicach mówimy, bo nasi politycy już dawno wszystkie przekroczyli. Większość z nich zachowuje się tak niegodnie, że bardziej powinniśmy się zastanawiać nad poziomem naszego parlamentu niż wyskokami Palikota, który po prostu jest pojętny i wie, czego oczekują od niego media.

  Ale wcześniej nie było tak ostro.

  Nie było? A dlaczego nikt się tak bardzo nie oburzał, gdy posłanka Kempa "nieelegancko" wypowiadała się o Barbarze Blidzie?
  Był taki krzyk, gdy prezes Kaczyński mówił, że jego przeciwnicy stoją tam, gdzie ZOMO, albo że nigdy nie wejdzie w alians z Samoobroną? Najdziwniejsze, że Polacy, w ogóle Europejczycy, nie przywiązują takiej wagi, jak Amerykanie do pojęcia kłamstwa u polityka. Przecież Nixon nie wyleciał z prezydentury za to, co robił, tylko dlatego, że kłamał. Tam nawet afera małżeńska sprzed 20 lat ma znaczenie dla opinii o człowieku. Sprawy obyczajowe są ważne.

  Obyczajowe, OK. Ale mówienie o "prostytuowaniu się" minister Gęsickiej...

  "Prostytuować się" to znaczy zhańbić. Gdybyśmy zajrzeli do słownika, dowiedzielibyśmy się, że tego prowokacyjnego sformułowania użył Palikot, by wzbudzić sensację i nie stawiał pani Gęsickiej w szeregach kobiet, które się lekko prowadzą.

  Ale kontratakował już, mówiąc wprost o homoseksualizmie Kaczyńskiego.

  To już niepotrzebnie poruszał. Chociaż też uważam, że byłoby dobrze, gdybyśmy wiedzieli wszystko o politykach, także o ich życiu osobistym. Za granicą niektórzy bezdzietni politycy adoptują dzieci, żeby pokazać, jak są prorodzinni. Palikot po prostu jedzie po bandzie, wykorzystując emocje, które są niezbędne w mediach.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama