Ważne
  Motorniczym nie udał się strajk

  Motorniczym nie udał się strajk

  Eliza Głowicka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Fiaskiem zakończył się planowany na wtorek strajk kierowców i motorniczych wrocławskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Według MPK, wszystkie autobusy i tramwaje kursowały planowo.
  - Nie ma jakichkolwiek przestojów, żaden pojazd nie wypadł z kursu, wszystkie jeżdżą punktualnie - zapewniał rano dyżurny MPK.
  W podobnym tonie wypowiadała się rzeczniczka firmy Iwona Czarnacka.
  - Nie mieliśmy żadnych skarg, było lepiej, niż jest zwykle - podkreśla.

  W pracy nie pojawiło się we wtorek tylko dziewięciu pracowników. To zaledwie jeden procent osób kierujących każdego dnia autobusami i tramwajami.
  - Wszystkie te osoby wzięły urlopy na żądanie. To nic nadzwyczajnego. Zimą nieraz nawet więcej osób bierze wolne, na przykład z powodu infekcji - twierdzi Iwona Czarnacka.

  Jak podkreśla, nikt nie zamierza wyciągać konsekwencji wobec tych pracowników.
  - Nie widzimy powodów, by wnikać w to, dlaczego skorzystali z wolnego dnia na żądanie - wyjaśnia.

  Do ostatniej chwili część pracowników MPK zapowiadała, że nie przyjdzie do pracy w proteście przeciwko złym warunkom zatrudnienia, jakie ich zdaniem panują w przedsiębiorstwie. Protestu nie poparł jednak żaden ze związków zawodowych.

  Najpierw celem protestu miało być wypłacenie zaległych nagród: 300-400 zł. Ale MPK już je wypłaca. Kolejnym żądaniem było przywrócenie pracownikom bezpłatnych biletów - MPK już je kupiło.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo