Drogo dla turystów

  Drogo dla turystów

  Ryszard Żabiński

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W Jakuszycach benzyna i ropa są najdroższe na Dolnym Śląsku.
  Litr benzyny Pb 95 będzie nas kosztował 40 groszy mniej, jeśli kupimy go we Wrocławiu, a nie np. w Jakuszycach czy Szklarskiej Porębie. Różnica po zatankowaniu 40 litrów wynosi około 16 złotych.

  - Benzyna w miejscowości wypoczynkowej może być droższa za względu na turystów, którzy zwiększają popyt - wyjaśnia Szymon Araszkiewicz, analityk wrocławskiej firmy E-petrol. - Cena zależy też od kosztów transportu paliwa do takiej miejscowości, konkurencji pomiędzy miejscowymi stacjami paliw i tak dalej.

  Od 19 stycznia uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego będą mieli ferie zimowe. Wielu z nich, wraz z rodzicami, odwiedzi turystyczne miejscowości Dolnego Śląska.

  Patrząc na ceny benzyny i oleju napędowego, wiadomo już, jak postępować, by trochę zaoszczędzić. Najtańsza benzyna na Dolnym Śląsku jest we Wrocławiu. To tutaj należałoby więc zatankować do pełna.
  Powinniśmy wybierać raczej stacje, które nie oferują dodatkowych usług. Za to bowiem zapłacimy więcej w cenie paliwa.

  Na pl. Staszica we Wrocławiu, na stacji Bliska, litr PB95 kosztuje 3,16 zł, a oleju napędowego - 3,14. Niskie ceny mają stacje Łukoil na ul. Karkonoskiej - litr PB95 i oleju kosztuje tam 3,06 zł. Pracownicy stacji tłumaczą, że zdecydowano się na takie ceny ze względu na silną konkurencję innych, pobliskich stacji.

  Im dalej od Wrocławia, tym drożej. W Strzegomiu kupimy litr PB95 jeszcze za 3,27 zł za litr, ale w Bolkowie zapłacimy już o 10 groszy więcej. Przez Bolków jednak przejeżdża wielu turystów z Wielkopolski, województwa zachodniopomorskiego i z Wrocławia. Na takich stacjach w czasie weekendów, gdy ruch jest większy, ceny też rosną.

  Bardzo drogo jest w miejscowościach turystycznych regionu jeleniogórskiego, a tylko trochę taniej w Kotlinie Kłodzkiej. W Jakuszycach i Szklarskiej Porębie za litr PB95 zapłacimy najwięcej, bo aż 3 złote i 46 groszy. Podobna jest tam cena oleju napędowego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chrzczone paliwo

   wołowianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 27

   www.kuriergmin.pl , www.e-dpw.pl , www.mworld.jun.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama