Wrocław: Wkrótce ciąg dalszy remontu przejazdów kolejowych...

  Wrocław: Wkrótce ciąg dalszy remontu przejazdów kolejowych na Średzkiej i Trzmielowickiej

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Wkrótce ciąg dalszy remontu przejazdów kolejowych na Średzkiej i Trzmielowickiej

  ©fot. Tomasz Hołod

  Jeszcze w marcu ma się rozpocząć remont drugiego torowiska na przejeździe kolejowym przez ul. Średzką w Leśnicy. Pierwszy tor wykonano pod koniec zeszłego roku. Potem robotnicy będą kończyli remont przejazdu przez ul. Trzmielowicką - tu także wykonano na razie tylko jedno torowisko. A to oznacza utrudnienia nie tylko dla pasażerów PKP, ale przede wszystkim dla kierowców, którzy jeżdżą przez Leśnicę.
  Wrocław: Wkrótce ciąg dalszy remontu przejazdów kolejowych na Średzkiej i Trzmielowickiej

  ©fot. Tomasz Hołod

  Oficjalnego terminu rozpoczęcia drugiej części robót na Średzkiej jeszcze nie ma. - Trwają prace na torach między przejazdami. Ta faza ruchu musi być odebrana, żeby zapadły ustalenia co do terminu zamknięcia przejazdu przez ul. Średzką. Ten remont ma się zacząć jeszcze w marcu, ale na pewno po 15 marca - mówi Dariusz Kotarski z firmy Skanska, wykonawcy prac.

  Na czas prac ulicę Średzką trzeba będzie zamknąć na ok. 3-4 tygodnie. Kierowcy prawdopodobnie skorzystają wtedy z objazdu, który był wykorzystywany w zeszłym roku.

  W Leśnicy trzeba będzie też wprowadzić ruch wahadłowy pociągów. To właśnie w związku z ciągłym ruchem składów tamtą trasą, remont przejazdów musi się odbywać w dwóch fazach.

  Remont drugiej części przejazdu przez ul. Średzką potrwa 3-4 tygodnie. Potem pracownicy Skanski przeniosą się na przejazd na ul. Trzmielowickiej. Tam też muszą położyć drugi tor. Piewszy skończyli jesienią.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To co robi już dzisiaj FAJANSIARSKA firma SKANSKA

   SKANSKA to CHu.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 21

   (fajansiarska - to jedyne określenie którego ni muszę wykropkowywać - bo inne to SKU..... ch...a popi....rd....a) już dzisiaj przejazd nadaje się podstawowo do pokonania dla samochodów terenowych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a ja się cieszę ;-)

   Arek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 7

   bo znowu znikną TIRy z Leśnicy i będzie kilka tygodni jazdy...a nie stania w korkach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kabaret

   vb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 23

   Jakie piękne wysokie ekrany i jak bezsensownie postawiono obok przejazdu- żaby z sadzawki dziękują, bo miały za głośno - to jest jakiś kabaret - tam gdzie powinna się zaczynać mała obwodnica i...rozwiń całość

   Jakie piękne wysokie ekrany i jak bezsensownie postawiono obok przejazdu- żaby z sadzawki dziękują, bo miały za głośno - to jest jakiś kabaret - tam gdzie powinna się zaczynać mała obwodnica i wiadukt nad torami stawia się ekrany.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Remonty

   Grzegomir (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 17

   Pewnie.. Róbmy prowizroki co 2-3 tygodnie! Kierowcy UWIELBIAJĄ jeździć objazdami! Proponuję taki system - 3 tygodnie remontu, miesiąc jeżdżenia.. i tak w kółko!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama