Ambasador USA z wizytą we Wrocławiu (NA ŻYWO, ZDJĘCIA)

  Ambasador USA z wizytą we Wrocławiu (NA ŻYWO, ZDJĘCIA)

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ambasador USA z wizytą we Wrocławiu (NA ŻYWO, ZDJĘCIA)
  1/4
  przejdź do galerii

  ©fot. materiały prasowe

  "Wrocław to miasto innowacyjnych inicjatyw i innowacyjnych umysłów" - tak po wizycie w Kampusie Pracze pisze o nas na swoim Twitterze Ambasador Stanów Zjednoczonych, Stephen Mull.
  Dolina Krzemowa w Kalifornii to serce światowej innowacyjności. Amerykanie śledzą jednak z zaciekawieniem też inne innowacyjne projekty na całym świecie. Dlatego ich uwadze nie mogła umknąć działalność Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W poniedziałek (4 marca br.) w Kampusie Pracze we Wrocławiu gościł Stephen Mull, Ambasador USA w Polsce.

  Ambasadorowi można zadawać pytania za pośrednictwem portalu TWITTER

  Ambasadora Mulla w siedzibie EIT+ powitali przedstawiciele zarządu spółki: prezes prof. Jerzy Langer oraz wiceprezes Tomasz Gondek wspólnie z Prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Pierwsza część wizyty amerykańskiego dyplomaty w Kampusie Pracze poświęcona była prezentacji EIT+ oraz realizowanych przez spółkę projektów.
  O historii spółki i genezie jej powstania, o budowanych na Praczach Odrzańskich nowoczesnych laboratoriach oraz o start-upach, które powołaliśmy w ramach projektu Akcelerator EIT+, opowiedział dr Cezary Iwan.  - Kiedy trzy lata temu pojawiłem się tutaj pierwszy raz, byłem oczarowany atmosferą tego miejsca i wizją nowoczesnego ośrodka badawczego w stylu Harvardu czy Cambridge. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na taki ośrodek niż Kampus Pracze, z jego otoczeniem, parkiem i zabytkowymi budynkami z czerwonej cegły. Ta początkowa fascynacja spowodowała, że postanowiłem zrezygnować z przyjemnej i atrakcyjnej pracy we wrocławskim oddziale firmy Google, by dołączyć do zespołu tworzącego przedsięwzięcie o nazwie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ - opowiadał dr Cezary Iwan.

  Amerykański dyplomata z ciekawością przyjął prezentację działalności spółki. Pytał m.in. o wartość projektu "Dolnośląskie Centrum Materiałów i Biomateriałów (DCMiB)", w ramach którego na Praczach Odrzańskich powstają nowoczesne laboratoria, a także o zakres badań, które będzie można prowadzić w budowanych właśnie pracowniach. Jego zainteresowanie wzbudziły też inwestycje EIT+ w sektorze innowacyjnej przedsiębiorczości.

  Na zakończenie wizyty w EIT+, ambasador Stephen Mull spotkał się z pracownikami EIT+, którzy uczestniczyli w rządowym programie stypendialnym TOP 500 Innovators. Przypomnijmy, że w ramach tego projektu, polscy naukowcy i eksperci ds. transferu technologii mogą odbywać kilkumiesięczne staże na najlepszych uczelniach świata, m.in. na Berkeley i Stanford University. We wcześniejszych edycjach programu TOP 500, to właśnie pracownicy EIT+ stanowili najbardziej liczną grupę uczestników. I to m.in. sukcesy rekrutacyjne przedstawicieli naszej spółki wzbudziły zainteresowanie ambasadora USA w Polsce działalnością Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

  Amerykański dyplomata był zadowolony z wizyty w EIT+. Po spotkaniu w Kampusie Pracze napisał na swoim Twitterze: - Wrocław to miasto innowacyjnych inicjatyw i innowacyjnych umysłów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama