Piłka ręczna: ŚKPR Świdnica - Śląsk Wrocław 19:25

Paweł Witkowski, JG
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. Paweł Relikowski
Szczypiornistom Śląska udał się rewanż za jesienną porażkę z ŚKPR-em Świdnica. Wrocławianie pokonali na wyjeździe lokalnego rywala 25:19 i w dalszym ciągu zajmują 3. miejsce w I lidze. Kolejny świetny występ zaliczył bramkarz Marcin Schodowski, który przed dwoma sezonami przyszedł do WKS-u właśnie z ekipy Szarych Wilków.

W poprzedniej rundzie świdniczanie przywieźli z Orbity wygraną 26:24. W sobotę po zaciętej pierwszej połowie wy-dawało się, że znów dojdzie do emocjonującej końcówki.Długo gospodarze prowadzilidwoma golami. Dopiero tuż przed przerwą przewagę uzyskał Śląsk. W drugiej odsłonie przyjezdni już nie oddali prowadzenia. Znakomicie w bramce spisywał się Schodowski, który od 36. do 49. min nie puścił żadnego gola. Ostatecznie wrocławianie zwyciężyli 25:19, ale nie zmniejszyli punktowej straty do prowadzącej dwójki: Nielba i Gwardia też wygrały swoje mecze.

ŚKPR Świdnica - Śląsk Wrocław 19:25 (11:12)
ŚKPR: Wasilewicz, Olichwer - Brygier 4, Piędziak 3, Rutkowski 2, Rogaczewski 2, Szuszkiewicz 2, Kijek 2, Mrugas 2, Żubrowski 1, Pułka 1, W. Makowiejew, Gałach, Orzłowski, Marciniak. Kary: 10 min.
Śląsk: Schodowski, Julien - Gałat 4, Koprowski 4, Zadura 4, Herudziński 3, Swat 3, Kłos 3, Wróblewski 2, Wolski 2, Piłat. Kary: 12 min.
Widzów: 500
I liga, grupa B

Pozostałe wyniki 19. kolejki: Szczypiorno Kalisz- Gwardia Opole 25:31 (16:12), SPR Tarnów - Ostrovia Ostrów Wlkp. 22:28 (14:13), ASPR Zawadzkie - AZS UŁ PŁ Łódź 28:27 (17:14), AZS AWF Biała Podl.- Viret Zawiercie 26:30 (12:12), GKS Olimpia Piekary Śl. - AZS UT-H Radom 38:32 (16:14), Nielba Wągrowiec - KSSPR Końskie 33:22 (18:14).

Następna kolejka (16-17.03): Śląsk- Piekary, Końskie - ŚKPR, Opole- Wągrowiec, Radom - Biała, Zawiercie - Za-wadzkie, Łódź - Tarnów, Ostrów - Kalisz.