Ważne
  Wrocław: Popisy cyrkowe i zabawy z chustą - drzwi otwarte w...

  Wrocław: Popisy cyrkowe i zabawy z chustą - drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 38 (ZDJĘCIA)

  Bartosz Józefiak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Popisy cyrkowe i zabawy z chustą - drzwi otwarte w Szkole Podstawowej nr 38 (ZDJĘCIA)
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Fot. Janusz Wójtowicz / Polskapresse

  Zabawy z chustą Klanzy, nauka czerpania papieru, gry i zabawy ruchowe, rzeźbienie w glinie - to tylko część atrakcji, jakie czekały w sobotę na odwiedzających szkołę Podstawową nr 38 przy ul. Horbaczewskiego 61 we Wrocławiu. Podczas Dni Otwartych szkołę odwiedziło ponad 200 osób.
  Święto szkoły rozpoczęło się o godzinie 10 występem artystycznym dzieci. Układy taneczne przypominały cyrkowe popisy. Na scenie pojawił się również chór szkolny "Wesołe Nutki". Później przez 4 godziny dzieci i rodzice mogli podziwiać wszystkie pracownie placówki. Szkoła chwaliła się nie tylko wyposażeniem klas. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, np. gry komputerowe, rzeźbienie w glinie, oglądanie bakterii pod mikroskopem. Nie zabrakło zabaw edukacyjnych, jak gra planszowa "Kolejka" przedstawiająca realia PRL-u. Do tego gry i zabawy ruchowe, mecze piłki siatkowej czy tor przeszkód.

  - Właśnie lepimy z gliny zające i owce. Wcześniej rozwiązywaliśmy zagadki logiczne i uczyliśmy się czerpać papier. Najlepsze były zabawy z chustą Klanzy - opowiada Julka, uczennica klasy piątej. Renata Działa - dyrektor szkoły, mówiła, że dni otwarte skierowane są zarówno do obecnych, jak i przyszłych uczniów placówki oraz do rodziców.

  - Pozwalają nam zaprezentować całą gamę zajęć pozalekcyjnych, które prowadzimy. Rodzice mogą zobaczyć, jak działa szkoła w której uczą lub będą uczyć się ich dzieci - wyjaśniała Renata Działa.

  Zainteresowanie dniami otwartymi było duże - około 200 osób odwiedziło szkołę, z czego blisko połowa to rodzice, którzy dopiero poszukują placówki dla swoich pociech.

  - Szkoła jest dobrze wyposażona. To co dzisiaj widziałam, podobało mi się. Ale nie podjęłam jeszcze decyzji, gdzie zaprowadzę swoje dziecko. Odwiedzę większą ilość szkół, nim się zdecyduję. Takie dni otwarte bardzo pomagają w wyborze - przyznaje Joanna Grabińska, mama 6-letniego Konrada.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Świetna szkoła

   Tata (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 94 / 88

   Co ważne, a dziś rzadkie - kameralna. Wszyscy wszystkich znają. Znakomite warunki dla dzieci. Mnóstwo ciekawych zajęć. Ważna informacja - przedszkole i szkoła są mocno artystyczne. Bardzo...rozwiń całość

   Co ważne, a dziś rzadkie - kameralna. Wszyscy wszystkich znają. Znakomite warunki dla dzieci. Mnóstwo ciekawych zajęć. Ważna informacja - przedszkole i szkoła są mocno artystyczne. Bardzo artystyczne - od ceramiki, po wokalistykę i aktorstwo. Dzieci niesamowicie się w tych kierunkach rozwijają. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re:

   mem (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 138 / 115

   Racja. Dobra szkoła, same miłe wspomnienia. :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo