Ważne
  Licealiści z Wrocławia lecą do stolicy Korei. Czy ich...

  Licealiści z Wrocławia lecą do stolicy Korei. Czy ich projekt zachwyci naukowców?

  MAL

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W poniedziałek w stolicy Korei rozpocznie się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona post- i transhumanizmowi. Licealiści z Wrocławia opowiedzą o projekcie, w którym osoby z niepełnosprawnościami odgrywają rolę bohaterów gier komputerowych i animacji 3D.
  Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu realizuje innowacyjny projekt, w którym osoby z niepełnosprawnościami odgrywają rolę bohaterów gier komputerowych i animacji 3D. W integracyjnym zespole współpracują m.in. osoby z niepełnosprawnością, młodzież gimnazjalna oraz licealiści. Efektem ich działań ma być specjalny raport na temat metodyki pracy z osobami niepełnosprawnymi przy użyciu systemu motion capture.
  Technologia ta stosowana jest w produkcji gier komputerowych oraz tworzeniu animacji filmowych. Specjalne urządzenie pozwala przechwycić ruch aktorów i zapisywać go w komputerze. Następnie zapis podkładany jest do wcześniej przygotowanego cyfrowego modelu różnorodnych postaci.

  Grupa licealistów, uczestnicząca w projekcie realizowanym w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, weźmie udział w konferencji naukowej na temat posthumanizmu i transhumanizmu w Seulu. W trakcie czterodniowej konferencji w Seulu uczniowie przedstawią pierwsze wyniki swoich prac w postaci animacji z udziałem osób niepełnosprawnych. Gotowy raport naukowy z projektu wraz z materiałami multimedialnymi będzie gotowy w połowie listopada.

  - W projekcie staramy się pokazać, że osoby niepełnosprawne dysponują unikalnymi umiejętnościami ruchowymi, które z powodzeniem da się wykorzystać w grach i animacjach filmowych za pośrednictwem systemów przechwytywania ruchu. Ruchy te są nie do powtórzenia przez pełnosprawnych aktorów, a wyglądają na ekranie dużo bardziej przekonująco – tłumaczy
  dr Jan Stasieńko z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wszyscy?

   ciekawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Lubię takie tytuły

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo