Odwilż na Dolnym Śląsku. Rzeki już przekroczyły stany...

  Odwilż na Dolnym Śląsku. Rzeki już przekroczyły stany ostrzegawcze i alarmowe

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W związku z topnieniem pokrywy śnieżnej można się spodziewać, że poziom wody w dolnośląskich rzekach wzrośnie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał komunikat, w którym ostrzega o przekroczeniu stanów ostrzegawczych i alarmowych.
  Odwilż na Dolnym Śląsku. Rzeki już przekroczyły stany ostrzegawcze i alarmowe

  ©Tomasz Hołod

  - W zlewni Kaczawy i środkowego Bobru wystąpią wzrosty stanów wód powyżej stanów ostrzegawczych, a w zlewni Baryczy powyżej stanów alarmowych - podaje Leszek Jelonek, dyżurny synoptyk hydrolog IMGW. W komunikacie podaje, że zjawisko wystąpi między 26 a 28 lutego.

  Na razie na Dolnym Śląsku rzeki przekroczyły stany ostrzegawcze na czterech stacjach pomiarowych, a stan alarmowy przekroczony jest w jednym miejscu - na rzecze Barycz w Kanclerzowicach (gmina Żmigród).

  Stany ostrzegawcze rzeka Bóbr przekroczyła w Pilchowicach, Kaczawa w Duninie (powiat legnicki), a Czarna Woda (dopływ Kaczawy) w Bukownej (gmina Lubin) oraz rzeka Orla (dopływ Baryczy) w Korzeńsku (gmina Żmigród).

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   melunia!!!!

   ha te (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 16

   W normalnych cywilizowanych krajach woda to jeden z największych skarbów, jest magazynowana, wykorzystywana do produkcji energii itd. Ale do tego trzeba odpowiedniego gospodarza .U nas tylko się...rozwiń całość

   W normalnych cywilizowanych krajach woda to jeden z największych skarbów, jest magazynowana, wykorzystywana do produkcji energii itd. Ale do tego trzeba odpowiedniego gospodarza .U nas tylko się mówi ,robi projekty, założenia i na tym koniec. Został zniszczona cała sieć budowli melioracyjnych i wodnych. Nie robi się inwestycji w tym kierunku , nie konserwuje się już istniejących budowli.Gdzie są zbiorniki retencyjne??? gdzie jest mała retencja??? ale skąd o tym mają wiedzieć rządzący jak polikwidowano większość szkół średnich i wyższych kształcących w tym kierunku. W naszym kraju jak tak dalej pójdzie to latem będzie zawsze susza , a jak parę dni popada to od razu powódź. Infrastrukutra kraju to nie tyko drogi, panowie jaśnie nam rządzący!!!!!!!!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   , (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 12

   Przy okazji budowy np. obwodnicy zniszczono rowy melioracyjne , dreny .Że niby ich na mapach nie było .Niemcy , którym nigdy nie dorównamy wykonali te urządzenia w XIX i początku XX w.A absolwenci...rozwiń całość

   Przy okazji budowy np. obwodnicy zniszczono rowy melioracyjne , dreny .Że niby ich na mapach nie było .Niemcy , którym nigdy nie dorównamy wykonali te urządzenia w XIX i początku XX w.A absolwenci polskich uczelni technicznych w XXI niszcza te cenne urzadzenia .Polscy urzędnicy pomimo podtopień , powodzi nie widzą potrzeby naprawy , konserwacji czy też budowy nowych.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Odra?

   DW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 6

   IMGW z Wrocławia jest, a na temat Odry ani słowa. Poinformujcie ludzi co się będzie działo na ich podwórku. Wystąpi Odra z brzegów? podniesie się poziomo wody w Odrze?
   Nie interesuje mnie Bóbr i...rozwiń całość

   IMGW z Wrocławia jest, a na temat Odry ani słowa. Poinformujcie ludzi co się będzie działo na ich podwórku. Wystąpi Odra z brzegów? podniesie się poziomo wody w Odrze?
   Nie interesuje mnie Bóbr i Pilchowice. O tamtych rzekach niech piszą Nowiny Jeleniogórskie.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   do DW

   matt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 6

   Jesteś kompletnym laikiem, wiesz co to zlenia? na pewno nie bo zainetresował by cię Bóbr , Nysa i inne rzeki w zlewni Odry, one mogą i mają wpływ na to co dzieje się w twoim domku ślimaczku.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama