W Świdnicy bilety autobusowe można kupić w automacie

  W Świdnicy bilety autobusowe można kupić w automacie

  Małgorzata Moczulska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Na przystankach komunikacji miejskiej w Świdnicy pojawiły się w czwartrk nowoczesne automaty do sprzedaży biletów.
  Ułatwią życie pasażerom, którzy mają problem z ich kupieniem, zwłaszcza po zamknięciu kiosków. Przyczynią się też do sprawniejszego kursowania autobusów. Dziś na ich spóźnienia największy wpływ ma nagminne kupowanie biletów u kierowcy.

  Automaty stanęły na razie w kilku najważniejszych punktach miasta: na przystankach przy ul. Muzealnej, pl. św. Małgorzaty, na osiedlu Zawiszów (ul. Henryka Pobożnego) i osiedlu Zarzecze (ul. Kopernika).
  - Wiemy, że podróżni mogą mieć kłopot z kupieniem biletów nawet w ciągu dnia, dlatego już wiele miesięcy temu postanowiliśmy ten problem rozwiązać - mówi Maciej Gleba, kierownik Referatu Komunikacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy. - Jednym z pomysłów są właśnie automaty do sprzedaży biletów.

  Przygotowania do montażu biletomatów trwały od kilku miesięcy. W grudniu 2008 r. zakończyły się prace nad oprogramowaniem automatów dla Świdnicy, wylano też pod nie fundamenty.
  Do końca kwietnia 2009 roku miasto będzie je dzierżawić na okres testowy. Po tym czasie może je odkupić. Przy wytyczaniu lokalizacji urządzeń brano pod uwagę liczbę oraz dostępność punktów sprzedaży biletów i godziny ich otwarcia.

  Płacić za bilety będzie można bilonem, a w przyszłości również banknotami bądź drogą elektroniczną. Automat wydaje resztę.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama