Koszykówka: CCC Polkowice w ósemce najlepszych drużyn w Europie!

Paweł Witkowski
Koszykarski CCC Polkowice po raz rugi pokonały rosyjską Nadieżdę Orenburg, dzięki czemu awansowały do fazy Final Eight Euroligi.

- Przed sezonem ósemka była w sferach marzeń. To olbrzymie osiągnięcie dla drużyny, która występuje dopiero drugi sezon w tych rozgrywkach - powiedział prezes Krzysztof Korsak. Jego CCC Polkowice po raz pierwszy w historii awansowało do finałowej ósemki Euroligi kobiet, pokonując u siebie Nadieżdę Orenburg 76:70. Podopieczne Jacka Winnickiego dostarczyły swoim kibicom wiele emocji. Na pierwsze prowadzenie w meczu wyszły dopiero w ostatniej partii.

Przewagę szybko wypracowały sobie przyjezdne. W pewnym momencie pierwszej kwarty prowadziły nawet 9 punktami. Pomarańczowe jednak nie odpuszczały i ruszyły do odrabiania strat. Po rzucie Magdaleny Leciejew-skiej zrobiło się 19:23. Jednak ostatnie słowo w tej partii należało do Nadieżdy. Swoją, trzecią już trójkę w tym meczu trafiła Elena Danilochkina, najlepsza zawodniczka Euroligi w sezonie 2011.

W drugiej kwarcie polkowiczanki rzuciły się w pogoń za rywalem. W końcówce po punktach Valeriji Musiny przegrywały już tylko jednym oczkiem. Tuż przed przerwą polska środkowa sfaulowała przy rzucie za trzy DeWannę Bonner. Amerykanka wykorzystała wszystkie trzy próby i rosyjski zespół zszedł do szatni, prowadząc 38:34.

Kolejną partię znów lepiej zaczęła ekipa z Orenburga. Dopiero dzięki dobrej grze Belindy Snell pomarańczowe zniwelowały stratę do 2 punktów. Jednak w dalszej części to przyjezdne były bardziej skuteczne. 3. kwarta zakończyła się wynikiem 49:54.
W ostatniej części, po punktach Musiny, gospodynie w końcu wyszły na prowadzenie. Po trójce Snell było 60:56. Do końca meczu CCC już nie oddało przewagi i awans do finałowej ósemki stał się faktem.

CCC Polkowice - Nadieżda Orenburg 76:70 (19:26, 15:12, 15:16, 27:16)