Powstanie ponad tysiąc nowych mieszkań TBS

  Powstanie ponad tysiąc nowych mieszkań TBS

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Są miliony na cztery kąty do wynajęcia we Wrocławiu. W kolejce czeka już prawie 2500 chętnych.
  Jeszcze w tym roku ruszy we Wrocławiu budowa nowych mieszkań Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Powstaną na Stabłowicach, przy ul. Pomarańczowej. Będą gotowe w 2011 r.

  Szybciej, bo już w przyszłym roku, nowi lokatorzy wprowadzą się do mieszkań TBS na Brochowie, przy ul. Wileńskiej, Cedrowej, Pionierów, Syjamskiej i Topolowej. Ich budowa już trwa.
  - W sumie w ciągu dwóch najbliższych lat wybudujemy 1100 nowych lokali - wylicza Kazimierz Fiurst, prezes wrocławskiego TBS.

  To bardzo dużo, bo do dziś w całym Wrocławiu powstało tylko 1200 mieszkań Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
  Inwestycje będą możliwe, bo w tym roku miasto dołoży do nich 8 mln zł, a w przyszłym - aż 22 mln zł.

  Już wiadomo, że szansę na mieszkanie mają ci, którzy wcześniej wpisali się na odpowiednią listę. Dzisiaj jest na niej 2,5 tysiąca nazwisk. Ci, którzy zgłoszą się dopiero teraz, mieszkanie dostaną najwcześniej po 2011 roku. Chyba że zrezygnuje z niego ktoś, kto zapisał się wcześniej.
  Eksperci od nieruchomości podkreślają, że - choć mieszkania TBS nie są własnością lokatorów - będzie na nie coraz więcej chętnych.

  To dlatego, że w banku trudniej dziś o kredyt hipoteczny na zakup własnego dachu nad głową. Leszek Michniak, prezes Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości, twierdzi, że zainteresowanie ofertą budownictwa społecznego szybko nie spadnie. Tym bardziej że poważną pomoc deklaruje gmina.
  Atutem TBS jest to, że buduje mieszkania wykończone, z instalacją CO, wykładzinami, kuchenką gazową czy zlewozmywakiem. Natomiast minusem jest wysoki czynsz.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama