Komisja Ligi: Jodłowiec dla Legii! Śląsk ma wydać dokumenty!

  Komisja Ligi: Jodłowiec dla Legii! Śląsk ma wydać dokumenty!

  Jakub Guder

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Komisja Ligi w środę oddaliła wszelkie roszczenia Śląska Wrocław do Tomasza Jodłowca. Wrocławski klub w ciągu trzech dni ma wydać Legii wszystkie dokumenty. W czwartek wrocławianie oświadczyli, że dla dobra piłkarza to zrobią, ale nie wykluczają dalszego dochodzenia swoich praw.
  Komisja Ligi: Jodłowiec dla Legii! Śląsk ma wydać dokumenty!

  ©fot. Paweł Relikowski

  Postanowienie Komisji Ligi w sprawie transferu zawodnika Tomasza Jodłowca

  Na podstawie zapisów Uchwały Zarządu PZPN z dnia 29.06.1992 roku w sprawie statusu zawodników występujących w polskich klubach piłkarskich oraz zasad zmian przynależności klubowej Komisja Ligi uznała, iż umowa transferowa dotycząca zawodnika Tomasza Jodłowca pomiędzy Śląskiem Wrocław a Legią Warszawa została skutecznie zawarta. Klub Śląsk Wrocław jest zobowiązany do jej wykonania

  Komisja Ligi zobowiązała Klub Śląsk Wrocław do wydania w terminie 3 dni dokumentów umożliwiających uprawnienie zawodnika, pod rygorem wydania decyzji w trybie par. 29 ust. 4 Uchwały Zarządu PZPN z dnia 29.06.1992 roku w sprawie statusu zawodników.

  (Ekstraklasa SA)


  - Komisja nie zajmowała się sprawą, która była dla nas najważniejsza, czyli kwestią przekroczenia pełnomocnictwa przez pana Wojciechowskiego i kwestii tego, kiedy ten transfer mógł zostać dokonany. My uważamy, że są to kwestie istotne. Członkowie komisji dokonali interpretacji sytuacji i stwierdzili, że nie można za całą sytuację karać Legii. Teoretycznie mamy kilka dni na to, aby wydać dokumenty - wyjaśnia Michał Mazur, rzecznik Śląska.

  - Komisja zostawiła nam furtkę - uważa rzecznik klubu z Oporowskiej, ale zaznacza, że w tej chwili jeszcze nie wie, jakie będą dalsze działania WKS-u. - Decyzję podejmiemy zapewne w czwartek. Musimy wszystko przeanalizować z prawnikami - kończy.

  - To jest opinia Komisji Ligi, nie postanowienie, co wyraźnie podkreślił jej przewodniczący. Zasugerował, że jeśli nie wydamy w ciągu trzech dni dokumentów, to komisja wyda oficjalną decyzję i podejmie działania, które ominą wrocławski klub podczas rejestracji Tomasza Jodłowca do gry w Legii - mówi prezes Śląska Piotr Waśniewski, który był na posiedzeniu komisji w Warszawie. - Komisja w żaden sposób nie odnosiła się do pełnomocnictwa, czyli do jedynej kwestii, co do której mieliśmy wątpliwości. Zajmowała się tym, czy sam transfer jest skuteczny i uznała, że jest. Członkowie komisji stwierdzili, że w sprawie pełnomocnictwa stroną w sporze powinna być firma JW Construction - mówi.

  - Nie wiem, czy będziemy się jeszcze zwracać do PZPN, bo skoro związek przekazał nasze pismo do Ekstraklasy, to uznał, że to jest najlepsza instancja do rozstrzygania tego sporu. Jeszcze raz podkreślam - Śląsk nie chciał blokować tego transferu. Prosił tylko o wykładnię przepisów - zaznacza Waśniewski.

  Czy Śląsk bierze pod uwagę wydanie dokumentów i pozostawienie sprawy tak jak jest?
  - Trudno mi w tej chwili powiedzieć. W czwartek podejmiemy decyzję - potwierdza.

  W czwartek WKS wydał oświadczenie, z którego wynika, że umożliwi Legii Warszawa rejestrację piłkarza, ale nie wyklucza dalszego dochodzenia swoich praw.

  KOMUNIKAT ŚLĄSKA

  Zarząd WKS Śląsk Wrocław SA informuje, że podczas środowego posiedzenia Komisja Ligi Ekstraklasy SA wyraziła opinię, iż pełnomocnictwo dotyczące transferu Tomasza Jodłowca udzielone latem ubiegłego roku Panu Józefowi Wojciechowskiemu było skuteczne. Zdaniem Komisji ligi pełnomocnictwo to uprawniało go do przeprowadzenia transferu niezależnie od zapisów ubiegłorocznej umowy zawartej podczas sprowadzania Tomasza Jodłowca do zespołu mistrza Polski z Polonii Warszawa, a podpisywanej przy udziale JW Consulting i Pana Wojciechowskiego. Relacje pomiędzy stronami umowy transferowej oraz potencjalne naruszenia zapisów tejże umowy nie było przedmiotem oceny Komisji Ligi, która uznała, popierając stanowisko Legii Warszawa, że ewentualne roszczenie WKS Śląsk Wrocław kierowane może być wyłącznie wobec stron umowy i pełnomocników.

  Wobec zaistniałej sytuacji, szanując opinię Komisji Ligi, a przede wszystkim kierując się dobrem piłkarza i nie chcąc komplikować jego statusu prawnego, co doprowadziłoby jedynie do zablokowania możliwości jego występów w jakimkolwiek klubie w rundzie wiosennej sezonu 2012/13, Śląsk Wrocław podjął decyzję o jego zwolnieniu jako gracza WKS Śląsk Wrocław. Umożliwi to Legii Warszawa uprawnienie go do gry w tym klubie.

  Zarząd WKS Śląsk Wrocław SA pragnie stanowczo podkreślić, że nadal stoi na stanowisku, iż umowa w sprawie transferu Tomasza Jodłowca do Legii Warszawa została zawarta wbrew zapisom ubiegłorocznego porozumienia z Panem Józefem Wojciechowskim. Zarząd WKS Śląsk Wrocław SA protestuje przeciwko takim praktykom i informuje, że rozważa podjęcie ewentualnych działań prawnych wobec stron umowy transferowej Tomasza Jodłowca do klubu WKS Śląsk Wrocław.

  Czytaj także

   Komentarze (74)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Apel !!!

   JotBe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 27

   Waśniewski musi odejść !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tylko nie śląsk!!!!!!!!!!!!!

   Rodowity Wrocławianin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 14

   Kiedy zostanie zlikwidowany dział Slask wroclaw w G.Wr.? Mam wymioty na slychu o tym klubie.
   Ps. Na Nowym Dworze jest bastion tego gów..a. Tam można sie popisać na murach lub na ryjach kolesi z...rozwiń całość

   Kiedy zostanie zlikwidowany dział Slask wroclaw w G.Wr.? Mam wymioty na slychu o tym klubie.
   Ps. Na Nowym Dworze jest bastion tego gów..a. Tam można sie popisać na murach lub na ryjach kolesi z zielono-sraczkowatym szalem...zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do przedmówcy

   Prawdziwy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 39 / 31

   Nie jesteś wrocławianinem,tylko autochtonem. Możemy się spotkać na Nowym Dworze i powtórzysz to jeszcze raz,ale na głos. Co ty na to?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jaki problem ?

   Kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 13 / 12

   Jak masz wymioty to po co to czytasz ? Nie rozumiem tego ! A jak tak bardzo nie lubisz Ślaska to powiedz to chlopakom na Nowym Dworze a nie wyplakujesz sie na forum !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Spiewamy wszyscy ...

   Kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 21

   Wisłe pozdrawiamy , Lechie pozdrawiamy , Mistrza nie oddamy ...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wrrrr

   wrrrr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

   ciekawi mnie czy ktos ze znajomych kolegów Dutkiewicza we wszystkich spółkach miejskich, jest w stanie pracować bez straszenia prawnikami i rozstrzygania sporów po sądach? Z Tarasiewiczem 1 mln zł...rozwiń całość

   ciekawi mnie czy ktos ze znajomych kolegów Dutkiewicza we wszystkich spółkach miejskich, jest w stanie pracować bez straszenia prawnikami i rozstrzygania sporów po sądach? Z Tarasiewiczem 1 mln zł przegrali.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   koko

   koko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 13

   i po co caly ten cyrk z jodlowcem i pitolenie ze puscimy jego dla dobra zawodnika?!!!
   to juz lepiej jak powiedzialo sie "A" isc dalej ta droga i pokazac ze ma sie jaja i jakies pojecie , a nie...rozwiń całość

   i po co caly ten cyrk z jodlowcem i pitolenie ze puscimy jego dla dobra zawodnika?!!!
   to juz lepiej jak powiedzialo sie "A" isc dalej ta droga i pokazac ze ma sie jaja i jakies pojecie , a nie pitolilo byle zrobic awanture i po szczeknieciu wiekszego psa skulic ogon i uciec.
   wstyd, zero taktu, pojecia i fachowoscizwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   trzeba zburzyć ten beton

   kibic (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 15

   po pierwsze-trzeba pogonić solorza,po drugie-zacząć grać jak widzew młodymi,zostawić maks.pięciu doświadczonych graczy.po trzecie-wrócić na Oporowską,po czwarte-zwolnić 70%administracji w Śląsku...rozwiń całość

   po pierwsze-trzeba pogonić solorza,po drugie-zacząć grać jak widzew młodymi,zostawić maks.pięciu doświadczonych graczy.po trzecie-wrócić na Oporowską,po czwarte-zwolnić 70%administracji w Śląsku ,przede wszystkim tych co pracują po układach,po piąte-skauting tylko po województwie dolnośląskim,który zacznie ściągać od września wyróżniających się małolatów do szkółki wraz z internatem.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bravo.

   stan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 21

   Szkoda, że komisja ligi nie nakazała Śląskowi oddać wszystkich piłkarzy, trenerów, działaczy, kiboli i stadionu. Byłby w końcu spokój z wyciąganiem pieniędzy od miasta.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ...

   Peters (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 22

   Szkoda, że nie ma żadnej komisji która zabroniłaby Ci wypisywać takie bzdury.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Michal J.

   trudne sprawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 23

   z rady nadzorczej ma dobrych prawnikow, moze by sie zajal ta sprawa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Michal J.

   trudne sprawy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 22

   z rady nadzorczej ma dobrych prawnikow, moze by sie zajal ta sprawa.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kpina z podatnika.

   Ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 56 / 40

   Czyli rozumiem tak: Jodłowiec robił w śląsku na umowę "śmieciową" i teraz wszyscy z Waśniewskim na czele udają zdziwionych....rozwiń całość

   Czyli rozumiem tak: Jodłowiec robił w śląsku na umowę "śmieciową" i teraz wszyscy z Waśniewskim na czele udają zdziwionych.
   Mając nowoczesny stadion za free, mając tylu oddanych kibiców, wydając bez umiaru tyle kasy podatnika i nie potrafią nawet transferu zawodnika poprawnie przeprowadzić. Normalnie brak słów.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama