Karnawałowa operetka

  Karnawałowa operetka

  MT

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  "Zemsta nietoperza" w Operze Wrocławskiej.
  Na świecie przyjęło się, że w okresie karnawału najchętniej grywana jest niezwykle melodyjna trzyaktowa operetka Johanna Straussa syna, zwana "Zemsta nietoperza". Nie inaczej jest w Operze Wrocławskiej.

  Przez najbliższy tydzień na scenie królować będzie muzyka wiedeńskiego króla tańca. Choć Strauss był autorem sporej operetkowej spuścizny, do historii z wielkimi sukcesami przeszły jedynie dwa dzieła: "Zemsta nietoperza" i "Baron cygański".

  Pierwsza z nich to niezwykle zagmatwana, pełna sytuacyjnego humoru historia o baronie Gabrielu von Eisensteinie i jego znajomych arystokratach wiedeńskich oraz (jakżeby inaczej) służących, którzy też mają własne plany i knują intrygi nie gorzej od swoich państwa. Drogi wszystkich bohaterów skrzyżują się na balu w pałacu księcia Orłowskiego.

  Skąd jednak zagadkowy tytuł operetki? Doktor Falke, jeden z bohaterów historii, po sylwestrowym balu został porzucony w stanie mocno wskazującym (i kostiumie nietoperza) na ulicy przez przyjaciela Gabriela von Eisensteina. Musiał sam wrócić do domu, wyśmiany przez przechodniów.

  Spektakle "Zemsty nietoperza" zobaczymy w piątek i sobotę oraz środę i czwartek o g. 19, a w niedzielę o g. 17. Bilety kosztują od 35 do 150 zł.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama