Mój reporter: Co z terenem po byłym stadionie przy...

  Mój reporter: Co z terenem po byłym stadionie przy Skarbowców?

  Marcin Moneta

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mój reporter: Co z terenem po byłym stadionie przy Skarbowców?

  ©fot. Google Maps

  Co dalej z byłym stadionem lekkoatletycznym przy ul. Skarbowców na wrocławskich Krzykach? Czy teren całkowicie zostanie zabudowany? Czy może są inne plany? Taki ogromny obszar jest do zagospodarowania, a nigdzie nie można uzyskać informacji - pyta nasz czytelnik Jerzy Adamczyk.
  Mój reporter: Co z terenem po byłym stadionie przy Skarbowców?

  ©fot. Google Maps

  Odpowiedzi na to pytanie szukał reporter Marcin Moneta.

  Cała działka między ulicami Skarbowców i Racławicką, na której stoi były stadion lekkoatletyczny oraz basen należy do prywatnego inwestora, firmy MCA sp. z o.o. Wcześniej był to teren Agencji Mienia Wojskowego. Agencja nie zastrzegła co i do kiedy miałoby na działce powstać.

  Na razie deweloper postawił już tam dwa nowe trzykondygnacyjne obiekty biurowe o łącznej powierzchni 5000 metrów kwadratowych, połączone z istniejącym już budynkiem biurowym. Obiekt Racławicka Center zlokalizowany jest przy dawnym basenie.

  Jakie są plany inwestora odnośnie pozostałych działek? Tego firma na razie nie ujawnia. Deweloper informuje, że swoje plany być może zdradzi w marcu.

  Cały terem między ulicami Racławicką a Skarbowców ma już miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z nim na pozostałej części działki powinny powstać budynki, których podstawową funkcją jest zabudowa wielorodzinna. Plan dopuszcza też m.in. zabudowę jednorodzinną i usługi. Liczba kondygnacji nadziemnych budynków, za wyjątkiem budynków mieszkalnych jednorodzinnych, nie może być większa niż 5; wysokość budynków mierzona od poziomu terenu do najwyższego punktu dachu nie może przekraczać 20 m; szerokość elewacji frontowej budynków położonych wzdłuż ulicy Racławickiej nie może być mniejsza niż 30 m i nie większa niż 100 m.

  W planie określono też, że obszar przy skrzyżowaniu Skarbowców z Racławicką ma być przeznaczony na tereny zielone, skwery i place zabaw. Udział zabudowy nie może więc w tym przypadku przekraczać 30 procent.

  Na tereny zielone i rekreacyjne przeznaczono też pas między obiektem stadionu a ulicami Zefirową i Burzową.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Baseny były dwa !

   byrcyn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 16

   Ten za szklarnią, - czyli basenem krytym przy Racławickiej i te przy stawku MIEJSKIM. Dzisiaj żaden basen nie działa, a stawek miejski będzie prawdopodobnie pilnie strzeżony i ogrodzony płotem, by...rozwiń całość

   Ten za szklarnią, - czyli basenem krytym przy Racławickiej i te przy stawku MIEJSKIM. Dzisiaj żaden basen nie działa, a stawek miejski będzie prawdopodobnie pilnie strzeżony i ogrodzony płotem, by służył tylko zarobionym wybrańcom ?!!! zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   basen

   pukmi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 9

   Basen na Skarbowcow byl świetny!!!! Dlaczego nikt nie zainwestuje w jego odnowe???Oprócz drogiego aqua parku i zapchanej ludźmi Wejherowskiej nie ma nic więcej.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kiedyś

   Krasnal Adamu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 17

   Kilka (chyba około sześć) lat temu, gdy teren należał jeszcze do wojska, miały tam powstać tereny rekreacyjne - basen, przejażdżki bryczką, coś do przekąszenia itp. Realizację wstrzymano, bo się...rozwiń całość

   Kilka (chyba około sześć) lat temu, gdy teren należał jeszcze do wojska, miały tam powstać tereny rekreacyjne - basen, przejażdżki bryczką, coś do przekąszenia itp. Realizację wstrzymano, bo się okazało, że wojsko nie może takiego biznesu prowadzić. Dlatego ostatecznie teren sprzedano.
   To tak jako ciekawostkę przypominam.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   miasto sie rozrasta, przybywa mlodziezy wiec szkoda obiektu...

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 34 / 28

   teraz beda sie przyszli mistrzowie tłoczyc na olimpijskim i dojezdzac 3godziny... zastanawia dlaczego nie powstala do tej pory wyjazdowka z wrocławia łaczaca racławicka z al.piastow? moze zeby...rozwiń całość

   teraz beda sie przyszli mistrzowie tłoczyc na olimpijskim i dojezdzac 3godziny... zastanawia dlaczego nie powstala do tej pory wyjazdowka z wrocławia łaczaca racławicka z al.piastow? moze zeby stwarzac sielski charakter wielkomiejskiej drogi tranzytowej? wspołczuje wszystkim co kupili z nadzieja na spokojne mieszkanie... zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   http://www.gant.pl/CMS/nowe-mieszkania-wroclaw-raclawicka/lokalizacja.html

   kudu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 42

   http://www.gant.pl/CMS/nowe-mieszkania-wroclaw-raclawicka/lokalizacja.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a basen?

   Ala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 49 / 42

   A co z basenem? To był najfajniejszy basen we Wrocławiu


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   danek

   danek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 20

   sam jesteś bałwan!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a co z terenami zielonymi

   marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 30

   budujcie , budujcie , a dzieci wystawiajcie na balkon , z dzielnicy naprawdę kiedyś zielonej zrobili kolejny kołchoz . gdzie są urbaniści ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   BRW

   M (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 17

   Urbaniści są w Biurze Rozwoju Wrocławia :)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   juz raczej na emeryturze...

   długo_pis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 11

   po wyczynach dynamizujacych wyglad miasta trudno uwierzyc,ze takowych mamy

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama