Prezent dla straży

  Prezent dla straży

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nowy sprzęt gaśniczy trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubnowie koło Ziębic.
  Druhowie z tej jednostki otrzymali, dzięki wsparci samorządu wojewódzkiego i gminnego, m.in. pompę szlamową do osuszania potopionych piwnic, zestaw do ratownictwa medycznego, sygnalizatory bezruchu, aparaty nadciśnieniowe, radiotelefon samochodowy i drabinę nasadkową. Wartość sprzętu to 20,2 tys. zł.

  Noworoczny prezent przekazał strażakom ochotnikom burmistrz Ziębic Antoni Herbowski. Arkadiusz Smędzik, szef OSP w Lubnowie, nie kryje zadowolenia i zapewnia, że teraz będzie można skuteczniej prowadzić akcje gaśnicze i ratownicze.


  - Ten sprzęt bardzo się przyda, szczególnie zestaw do ratownictwa medycznego i nowa pompa szlamowa. Dużo częściej niż niegdyś jesteśmy wzywani do wypadków drogowych i innych lokalnych zagrożeń typu podtopienia i wichury - mówi Arkadiusz Smędzik.- W ciągu roku wyjeżdżamy do różnych zdarzeń ponad 20 razy.

  Druhowie z Lubnowa sami wystąpili w ubiegłym roku do urzędu marszałkowskiego z wnioskiem o zakup nowego sprzętu.
  - No i udało się. Dostaliśmy wymarzony sprzęt. Teraz mamy jeszcze jedno marzenie: żeby nasz stary, wysłużony samochód zamienić na nowszy model - dodaje Smędzik. - Mam nadzieję, że uda się to załatwić jeszcze w tym roku.
  OSP Lubnów postała w 1946 roku. Obecnie zrzesza 36 druhów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama