Marek Dyjak - polski Tom Waits wystąpi z koncertem we...

  Marek Dyjak - polski Tom Waits wystąpi z koncertem we wrocławskim Imparcie

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Dziś (czwartek 14 lutego) w Teatrze Piosenki w Biurze Festiwalowym Impart 2016 wystąpi Marek Dyjak - fenomen polskiej sceny muzycznej, charyzmatyczny artysta i buntownik.
  Marek Dyjak jest nazywany polskim Tomem Waitsem

  Marek Dyjak jest nazywany polskim Tomem Waitsem ©Ewelina Wójcik

  Jest najprawdziwszym głosem na polskim rynku muzycznym. Tak autorytatywnie oceniła go Elżbieta Zapendowska, krytyczka muzyczna, znana osobowość telewizyjna - jurorka "Idola", "Jak oni śpiewają" i Must Be the Music. Tylko muzyka". Jego charyzmatycznej osobowości nie sposób się oprzeć.

  W piosence pt. "Ja jestem Dyjak", do której Marek Dyjak sam skomponował muzykę, Przemysław Rozenek napisał: "To taki mokry wiersz na tak bolesny świt/ i wódka tak jak wiesz nie rozwiązuje nic,/ muzyki takiej chłód, że staje w gardle,/ gdy zazdrosny jestem znów o to, że sama śpisz./ Ja jestem Dyjak nawet kiedy mnie nie ma (...).

  W tych słowach można znaleźć fragmenty trudnej biografii Marka Dyjaka, który od lat jest niepijącym alkoholikiem. Głos ma mocny i śpiewa niezwyczajnie o ważnych sprawach. Fani mówią o nim "polski Tom Waits".

  W "Golgocie" (ze słowami Roberta Kasprzyckiego) śpiewa: "Brudny autobus do stacji Golgota/ ukradkiem zerkam przez judasz przetarty/ palcem w szybie. Mijamy stacje i zakręty./ Tak się dłuży w tej podróży jakbyśmy do nieba".

  Marek Dyjak wystąpi 14 lutego o godz. 19 we wrocławskim Biurze Festiwalowym Impart 2016 (ul. Mazowiecka 17). Bilety kosztują: 40 i 30 zł. Wokaliście towarzyszyć będą: Arek Skolik - perkusja, Michał Jaros - kontrabas, Marek Tarnowski - fortepian, Jerzy Małek - trąbka.
  Przed i po koncercie przeprowadzona zostanie kwesta na leczenie czteroletniego Piotrusia, mającego rzadką wadę serca, pogłębiającą się z wiekiem i pustoszącą serce.
  Chłopczyk musi zostać zoperowany w Niemczech, w ciągu pół roku, bo szybka operacja minimalizuje ryzyko. Koszt operacji to około 25 tysięcy euro. Rodzicom dziecka potrzebna jest każda pomoc.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Trzeba mieć odwagę nazywanie go polskim Tomem Waitsem

   sing sing (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 30

   określenie mocno na wyrost.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mogło być lepiej...

   IW (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 43

   Marek niestety śpiewał tak fatalnie, że żal d*** ściska. Co prawda ponoć był poważnie chory (tak mówił), więc należy współczuć, ale wokalny poziom występu wołał o pomstę do niebios. Poza tym -...rozwiń całość

   Marek niestety śpiewał tak fatalnie, że żal d*** ściska. Co prawda ponoć był poważnie chory (tak mówił), więc należy współczuć, ale wokalny poziom występu wołał o pomstę do niebios. Poza tym - strasznie krótko, godzina z niewielkim okładem. Muzycznie bardzo interesująco, choć na początku nieco chaotycznie. Panie Marku, należy się rewanż. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama