To dyrektor muzeum obiecał biznesmenowi wynajęcie Piwnicy...

  To dyrektor muzeum obiecał biznesmenowi wynajęcie Piwnicy Świdnickiej?

  Marcin Rybak, Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  To dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia Maciej Łagiewski podpisał dokument, który znany wrocławski biznesmen Ryszard Varisella interpretuje jako oficjalną obietnicę wynajęcia mu bez przetargu wrocławskiej Piwnicy Świdnickiej - ustalili dziennikarze Gazety Wrocławskiej. Przypomnijmy, Ryszard Varisella chce zablokowania przetargu na wynajem restauracji.
  Dyrektor Muzeum Miejskiego Maciej Łagiewski

  Dyrektor Muzeum Miejskiego Maciej Łagiewski

  Na dzisiejszej konferencji prasowej Varisella powiedział dziennikarzom, że w grudniu 2011 roku otrzymał pismo z Urzędu Miasta, w którym obiecano mu Piwnicę bez przetargu. Kontrolowana przez Varisellę spółka wynajmowała lokal przez dziewięć lat. Umowa skończyła się w marcu ubiegłego roku.

  Tymczasem pod koniec 2012 roku magistrat ogłosił przetarg na wynajem lokalu. Rozstrzygnięto go w atmosferze pomówień jakoby był "ustawiony" - wygrała firma, która zaoferowała najniższy czynsz.
  Już w styczniu Varisella chciał zablokować przetarg. Złożył w sądzie wniosek o tzw "zabezpieczenie powództwa", polegające na zakazie organizowania przetargu na Piwnicę do czasu rozstrzygnięcia sporu Variselli z miastem o wynajem Piwnicy.

  O istnieniu pisma - z grudnia 2011 - Varisella mówił na dzisiejszej konferencji prasowej. Odmówił pokazania dziennikarzom jego kopii. Groził tylko, że pozwie wrocławski magistrat do sądu jeśli nie zostanie z nim zawarta umowa najmu na Piwnicę.

  Dziennikarze Gazety Wrocławskiej ustalili, że chodzi o dokument, który podpisał dyrektor Muzeum Miejskiego Wrocławia Maciej Łagiewski. Do początku 2012 roku Piwnica Świdnicka była zarządzana przez Muzeum Miejskie. Później zarząd nad słynną wrocławską restauracją przejął magistrat. W grudniu 2011 - opowiadał na konferencji Varisella - jego firma Piwnice Świdnickie zwróciła się do dyrektora Muzuem z pytaniem o możliwość przedłużenia umowy bez przetargu.

  Odpowiedź Varisella interpretuje dziś jako obietnice zawarcia kontraktu. Urzędnicy mają inne zdanie. - To nie była żadna nowa umowa - mówi Magdalena Okulowska z biura prasowego urzędu miejskiego. - To jedynie pismo informujące o tym, że wygasającą umowę można przedłużyć. W sytuacji, gdy obie strony będą tym zainteresowane.

  Tak samo mówi Maciej Łagiewski. - Odpowiadałem w tym piśmie na pytanie, czy można przedłużyć umowę. Napisałem, że można, bo był taki punkt w umowie podstawowej - mówi nam Łagiewski.


  Czytaj także

   Komentarze (27)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   puls miasta o piwnicy świdnickiej

   k (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   Obecni właściciele Piwnicy mieli się wynieść do 15 lutego. Zaraz po otrzymaniu listu potwierdzającego ich „wyprowadzkę” wydali polecenie, aby zastawić wejście do zaplecza Restauracji....rozwiń całość

   Obecni właściciele Piwnicy mieli się wynieść do 15 lutego. Zaraz po otrzymaniu listu potwierdzającego ich „wyprowadzkę” wydali polecenie, aby zastawić wejście do zaplecza Restauracji. Dlatego aktualnie próbując wejść bocznym wejściem napotkamy fortyfikacje, której nie powstydziłoby się wojsko. Zastanawiające jest, czego obawiają się najemcy lokalu?

   Jeżeli przebijemy się przez tą barykadę na zapleczu zostaniemy otoczeni chordą karaluchów, które zdążyły rozprzestrzenić się już w całej restauracji. Nie przypominając już o tym, że nadal nie ma w lokalu cieplej wody. Wrocławski sanepid niestety zaspał.

   Kosmetyczne zabiegi odbywające się właśnie w restauracji są sponsorowane z pieniędzy, które powinny trafić do pracowników. Zatrudnionym tam osobom pozostaje jedynie cierpliwie wyczekiwać na moment, kiedy otrzymają swoje wypłaty.

   Zastanawiające jest również to, że od wczoraj na stronie gumtree.pl widnieje ogłoszenie Piwnicy Świdnickiej. Możemy w nim przeczytać: „Restauracja Piwnica Świdnicka przyjmie od zaraz kelnerów, barmanów, kierowników zmian, sekretarkę, szefa kuchni, kucharzy, pomoc kuchenną, kucharzy produkcyjnych, panie sprzątające, cukiernika, garmażera.”. Szykują się więc prawdziwe rewolucje, ciekawe kto je prowadzi i jak się skończy ta wielka farsa?

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   http://www.pulsmiast.pl/pl/wroclaw/artykul/swidnickich-tajemnic-ciag-dalszy.html

   UWAGA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 17

   Zachęcam do zapoznania się powyższym...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   UWAGA

   UWAGA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 15

   http://www.pulsmiast.pl/pl/wroclaw/artykul/swidnickich-tajemnic-ciag-dalszy.html

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Łagiewski zachowuje się jak właściciel ratusza i piwnicy.

   d (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 17

   Łagiewski wystawił Variselli glejt na następne dwie dekady bo dobrze wiedział, że kończy się jego administrowanie piwnicą. Facet jest nielojalny wobec miasta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   no cóż....

   ag .. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 2

   Byłam tam dwa lata pod rząd na praktykach... Kucharze, kelnerzy itp super.... Ale właściciel, biuro, kadry do.... No wiecie... I bardzo dobrze ... Niech ktoś w końcu się zajmie lokalem jak trzeba!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Autorytet

   fremmed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 23

   To i tak dobrze ze umowy nie podpisal Nikifor.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co na to mistrz PR dudkiewicz ? Czuja zacznie opowiadać ze ta drobna prowokacja

   Wro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 6

   ujawni siły zła dzięki takiemu posunięcia w przyszłości wyeliminujemy te drobne potknięcia ale na stadinie dzięki staranią dudkiewicza bedą Marsjanie rozmowy juz są domykane,będzie tez niespodzianka!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cy

   to (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 15

   taki wiewiur prawożąności ww??????????????????

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ot Cała Prawda o MAGISTRACIE !!!

   EMKA Wrocław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 19

   Jakie jeszcze sprawki ze znakiem ????? wyjdą na jaw ??????


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o jaki

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 7

   o jaki znak chodzi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ot Cała Prawda o MAGISTRACIE !!!

   EMKA Wrocław (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 7

   Jakie jeszcze sprawki ze znakiem ????? wyjdą na jaw ??????

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama