Ważne
  Ryszard Varisella grozi magistratowi procesem o Piwnicę...

  Ryszard Varisella grozi magistratowi procesem o Piwnicę Świdnicką

  Marcin Rybak Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Znany biznesmen Ryszard Varisella chce zablokowania przetargu na wynajem wrocławskiej Piwnicy Świdnickiej. Uważa, że kontrolowana przez niego firma ma prawo do wynajmowania restauracji od miasta bez przetargu.
  Ryszard Varisella grozi magistratowi procesem o Piwnicę Świdnicką

  ©fot. Janusz Wójtowicz

  Na dzisiejszej konferencji prasowej Varisella powiedział dziennikarzom, że w grudniu 2011 roku otrzymał pismo z Urzędu Miasta, w którym obiecano mu Piwnicę bez przetargu. Kontrolowana przez Varisellę spółka wynajmowała lokal przez dziewięć lat. Umowa skończyła się w marcu ubiegłego roku.

  Tymczasem pod koniec 2012 roku magistrat ogłosił przetarg na wynajem lokalu. Rozstrzygnięto go w atmosferze pomówień jakoby był "ustawiony" - wygrała firma, która zaoferowała najniższy czynsz. Już w styczniu Varisella chciał zablokować przetarg. Złożył w sądzie wniosek o tzw "zabezpieczenie powództwa", polegające na zakazie organizowania przetargu na Piwnicę do czasu rozstrzygnięcia sporu Variselli z miastem o wynajem Piwnicy.

  Sąd wniosek odrzucił ale 7 lutego biznesmen złożył nowy wniosek. Varisella jest pewien, że tym razem wygra. Dziennikarzom opowiadał o zainwestowanych w remont lokalu 24 milionach złotych. Ostrzegał miasto, że jeśli Piwnicy nie dostanie, to będzie domagać się odszkodowania. Miałaby to być kwota, jaką wydał na remont razem z odsetkami.

  Varisella nie chciał jednak pokazać jakiegokolwiek dokumentu na potwierdzenie swoich słów. Przypomnijmy, że zdaniem magistratu urząd nie jest związany z Varisellą żadną umową i nie zobowiązywał się do przedłużania umowy najmu bez przetargu.

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ma ten Pan problem...

   fan :) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ... to problem z głową. mysle ze powinien w koncu zadbac o zdrowie i czesc swojej szemranej fortuny przeznaczyc na dobrego psychiatre.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To ten Varisella?

   ... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 20

   Varisella to ten pan, co położył wszystkie browary na Dolnym Śląsku. Myślałem, że jest ścigany listem gończym, a on ma czelność tu przyjeżdżać?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A Browar???

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 19

   Był sobie we Wrocławiu Browar - istniał ponad 100 lat - aż się nie pojawił "inwestor" varisella - zobaczcie co po sobie zostawił - nie ma już ani Wrocławskiego Full'a ani Browaru Piastowskiego - to...rozwiń całość

   Był sobie we Wrocławiu Browar - istniał ponad 100 lat - aż się nie pojawił "inwestor" varisella - zobaczcie co po sobie zostawił - nie ma już ani Wrocławskiego Full'a ani Browaru Piastowskiego - to samo zrobi z Piwnicą.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Why

   fremmed (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 41 / 26

   Cytat:” Varisella nie chciał jednak pokazać jakiegokolwiek dokumentu na potwierdzenie swoich słów.”
   To zrozumiale. Chodzi o skromność.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komiczny typ

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 48 / 21

   Skoro nie ma żadnego papieru i nie go chce go pokazać a powołuje się na rzekome pisemne ustalenia - mamy do czynienia z idiotą.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo