Stoją pod szybem w kolejce po sól

  Stoją pod szybem w kolejce po sól

  Urszula Romaniuk

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mrozy spowodowały potężny zator przy kopalni Polkowice-Sieroszowice.
  We wtorek od rana ustawiała się tam kolejka samochodów ciężarowych, które przyjechały po sól, wykorzystywaną przy odśnieżaniu dróg. Kolejka pojazdów czekających na załadunek rosła z godziny na godzinę.

  W kopalni Polkowice-Sieroszowice sól jest drugim co do wielkości, po rudzie miedzi, eksploatowanym złożem. Problem w tym, że magazyn znajduje się przy drodze krajowej nr 3. W czasie popołudniowego szczytu ustawiło się tam około 130 pojazdów (każdy z nich zabiera jednorazowo około 25 ton soli).

  Prawie sto z nich zatrzymało się na poboczu drogi. I pojawił się problem, bo przejeżdżające samochody zmuszone były skręcić na lewy pas jezdni, by ominąć kilkusetmetrową kolejkę.

  - W grudniu sprzedawaliśmy około 1800 ton soli na dobę, a w ostatnich dniach zapotrzebowanie na nią wzrosło do ponad trzech tysięcy ton na dobę - powiedział nam główny inżynier Lech Jaroń, pełnomocnik dyrektora ZG Polkowice-Sieroszowice ds. soli.

  Taka sytuacja, czyli sznur samochodów ciężarowych na poboczu krajowej trójki, może się powtarzać jeszcze przez kilka dni. Kierowcy jadący od strony Polkowic w kierunku Zielonej Góry powinni więc zachować szczególną ostrożność w okolicy szybu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo