Wrocław: Remont pl. Orląt Lwowskich nareszcie przyspieszył...

  Wrocław: Remont pl. Orląt Lwowskich nareszcie przyspieszył (ZDJĘCIA)

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Remont pl. Orląt Lwowskich nareszcie przyspieszył (ZDJĘCIA)
  1/15
  przejdź do galerii

  ©Przemysław Wronecki

  Remont placu Orląt Lwowskich wreszcie ruszył z kopyta. W sobotę kierowcy przejeżdżający przez pl. Orląt Lwowskich przecierają oczy ze zdumienia. Mimo wolnego dnia pracowali tu robotnicy przebudowujący drogę. W ruch poszedł ciężki sprzęt - koparki i walec.
  - Nareszcie widać jakieś postępy. Mieli tu spory przestój. Dobrze, że chcą to nadrobić i pracują w sobotę - mówi Andrzej Balczyk, kierowca zielonego mercedesa. Dziś robotnicy kończyli układać podsypkę i poziomować krawężniki między skrzyżowaniami z ul. Robotniczą i Nabycińską. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to wykonawca może ułoży warstwę wiążącą.

  Niespełna miesiąc temu Wrocławskie Inwestycje rozważały, czy nie zerwać kontraktu z firmą Ziajka - wykonawcą remontu pl.
  Orląt Lwowskich. Kością niezgody między nimi było tempo prac i projekt. Zdaniem wykonawcy, był on niedokładnie przygotowany. Wrocławskie Inwestycje nie zgadzały się z tym stanowiskiem. Firmom udało się dojść do porozumienia pod koniec stycznia i pracę znów ruszyły.

  Dobrą informacje mamy również dla zmotoryzowanych jeżdżących objazdem pl. Orląt Lwowskich przez ul. Nabycińską w kierunku centrum. Dziś drogowcy na zlecenie Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta łatali dziury, jakie pojawiły się po zimie. Najgorzej było na odcinku od Braniborskiej do Robotniczej. Kierowcy skarżyli się, że trzeba było tu jeździć powoli, bo łatwo było wpaść w dziurę i uszkodzić zawieszenie. Teraz jest już bezpiecznie.

  Czytaj także

   Komentarze (9)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A jak wygląda sprawa tramwaju

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 5

   Czy już teraz wydzielają miejsce pod budowę linii tramwajowej w kierunku Nowego Dworu ? Czy za kilka lat rozwalą to co zrobili aby położyć tory ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Szkoda....

   Go (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 11

   Szkoda tylko, że nie oznakowali dość istotnego zwężenia jezdni tuż przy Dworcu Świebodzkim w stronę Braniborskiej. Jeszcze w zeszłym tygodniu swobodnie mieściły się tam po dwa auta, teraz już nie.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Obraza rozumu

   barti (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 19

   Ktoś tu ma ludzi za idiotów . Ten remont pożal się Boże powinien być już dawno skończony !!!! Przez około dwa miesiące był tu całkowity bezruch , ani jednego robotnika i GEHENNA dla kierowców !!!...rozwiń całość

   Ktoś tu ma ludzi za idiotów . Ten remont pożal się Boże powinien być już dawno skończony !!!! Przez około dwa miesiące był tu całkowity bezruch , ani jednego robotnika i GEHENNA dla kierowców !!! Dno i sprawa na pewno do wyjaśnienia i ukarania WINNYCH . Do redaktora apel : mniej tego zachwytu nad aktywnością ekipy remontowej .. DZIECINADA i ŻENADAzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca wre...

   Max (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 26

   to jedna z głownych ulic Wrocławia ,powinni pracowac także w nocy.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chyba żartujesz

   ewel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 21

   chciałbyś aby Tobie o 1 w nocy robotnicy pod oknem walili młotami?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ależ wre ta praca!

   LOL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 8

   Trafny opis obecnej pracy która to tak wrze!

   http://www.youtube.com/watch?v=3b-qJEQQrFQ

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe..

   pep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 19

   A na Zwycięskiej od tygodni nic sie nie dzieje..rozkopali i poszli ..he,he..Norma ..

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 25

   Szkoda - bo znowu wrócą tam korki, a jest teraz dobrze z taką organizacją ruchu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Praca

   Hubert (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 2

   Jakoś prześlizgnęła się informacja o tym, ze wykonawca z zlecającym doszli do porozumienia - to stara zagrywka firm - udajemy ze - a to projekt zły, a to braki w dokumentacji itp. następnie...rozwiń całość

   Jakoś prześlizgnęła się informacja o tym, ze wykonawca z zlecającym doszli do porozumienia - to stara zagrywka firm - udajemy ze - a to projekt zły, a to braki w dokumentacji itp. następnie nagłaśniamy te fakty - no a potem inwestor mięknie i zgadza się na dodatkową kasę / a potem mówi się ze dogadano się/ - najważniejsze aby wygrać przetarg a potem według ww. scenariusza - tak chyba było z forum muzyki ale tutaj chyba wykonawca przesadził no bo chciał za dużo A o takich sensacjach z zejsciem wykonawcy z placu budowy /w umowie z wykonawca jest klauzula o karach ! / - nie ma się czym zajmować - lody, lody! To temat dla trzy literowej instytucji ! Pozdrawiam zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama