Wrocław: Ukradli folię aluminiową i wpadli w ręce policji

  Wrocław: Ukradli folię aluminiową i wpadli w ręce policji

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 9-osobową grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżą folii aluminiowej o specjalistycznym przeznaczeniu. Grupa ukradła folię o wartości 1,6 mln zł.
  - Policjanci zajęli się sprawą, po tym jak z jednego z zakładów działających w powiecie wrocławskim, od pewnego czasu zaczęły ginąć duże ilości folii aluminiowej - informuje Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji. Funkcjonariusze ustalili, że kradziony z zakładu towar trafiał m.in. na targowiska lub był sprzedawany w internecie.

  Podejrzani, to mieszkańcy powiatu wrocławskiego, świdnickiego i średzkiego.
  Wśród zatrzymanych jest pięciu byłych i obecnych pracowników jednego z zakładów produkujących folię aluminiową i opakowania foliowe, trzech paserów - zajmujących się rozprowadzaniem skradzionego towaru, oraz pośrednik.

  Podczas swojej działalności grupa ukradła folię o wartości 1,6 mln zł. Policja znalazła u nich ponad 36 tys. metrów folii aluminiowej oraz blisko 500 sztuk innych foliowych opakowań. Zatrzymani w tej sprawie usłyszeli już zarzuty kradzieży i paserstwa. Grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

  Obecnie policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Nie wykluczają też dalszych zatrzymań.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a złodziei sklepowych też teraz CBŚ łapał będzie??

   mycho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 34

   Gratuluję. Biuro POlicji od przestępczości zorganizowanej zajmuje się kradzieżami pracowniczymi. Bandytka hula po kraju, trzepią kasę na fajkach, tytoniu, kradną auta, napadają, a fachowcy...rozwiń całość

   Gratuluję. Biuro POlicji od przestępczości zorganizowanej zajmuje się kradzieżami pracowniczymi. Bandytka hula po kraju, trzepią kasę na fajkach, tytoniu, kradną auta, napadają, a fachowcy pierdołami się zajmują. Byle by tylko statystykę pchać do przodu. Puenta :jacy fachowcy, takie i wykrywane przestępstwa. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama