Wrocław: "Noworoczne postanowienia" w Galerii Design przy...

  Wrocław: "Noworoczne postanowienia" w Galerii Design przy ul. Świdnickiej

  Katarzyna Kaczorowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  "3D - Dizajn dla Dzieci" to projekt wrocławskiej Galerii Design, część nowego cyklu "Postanowienia noworoczne". W przedsięwzięciu, które ma nam towarzyszyć od 2013 co roku, na warsztatach, wykładach, spotkaniach i działaniach twórczych będziemy poznawać nowe kierunki i perspektywy dla wybranej dyscypliny dizajnu. W tym roku razem z galerią można dowiedzieć się, na czym polega projektowanie graficzne, a zadbają o to członkowie Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej.
  Wrocław: "Noworoczne postanowienia" w Galerii Design przy ul. Świdnickiej

  ©materiały galerii

  Istotnym punktem nowego programu są warsztaty dla dzieci i ich opiekunów, realizowane przez zespół "3D, czyli Dizajn dla Dzieci". W sobotę 9 lutego w godzinach od 11 do 13 przy Świdnickiej spotkają się więc "Gazeciarze", czyli wszyscy chętni i gotowi do stworzenia niepowtarzalnych gazet poświęconych noworocznym postanowieniom.

  Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne. Wystarczy przesłać mejla ze zgłoszeniem na adres 3d@bwa.wroc.pl (w tytule proszę wpisać: GAZECIARZE; należy również podać skład zespołu rodzinnego z uwzględnieniem wieku dzieci). Zapisy trwają od poniedziałku, a od 18 lutego będzie można zgłosić się na kolejne warsztaty "Szyldownicy", dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat, które będą same tworzyły szyldy sklepów czy klubów.

  Niezależnie od oferty dla najmłodszych, pomysłodawcy spotkań zapraszają przede wszystkim ludzi zainteresowanych historią dizajnu - w czasie dwudniowych warsztatów "Praktyki detektywistyczne w badaniach kultury wizualnej" w dniach 14-16 lutego będzie można dowiedzieć się, co tak naprawdę składa się na coś, co fachowcy nazywają krajobrazem miejskim. Warsztaty poprowadzi Marian Misiak, a maksymalna liczba uczestników to 15 osób, więc warto już dzisiaj podjąć decyzję, by uzupełnić wiedzę.
  16 lutego odbędzie się też dyskusja na temat etyki w designie, w której udział wezmą: Jacek Utko, Grzegorz Laszuk, Katarzyna Roj, a roli moderatorki podjęła się Bogna Świątkowska. Może być gorąco, bo na pewno pojawią się pytania o odpowiedzialność, czy ważniejsze są wymogi funkcjonalne, czy może raczej estetyczne, czy projektant zaspokaja potrzeby swoje własne, czy też klienta, dla którego tworzy konkretny przedmiot użytkowy.
  Projekt "Postanowienia noworoczne" jest próbą odpowiedzi na rosnące zainteresowanie dizajnem, jego historią, kontrowersjami, jakie czasem budzi. Przede wszystkim jest jednak sposobem na pokazanie tzw. Kowalskim, że wszystko wokół nich - od łyżeczki po łóżko - zaprojektował ktoś, kto w ten sposób odpowiada na ich potrzeby i estetyczne, i użytkowe.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama