Nowy uczeń dla szkoły na wagę złota

  Nowy uczeń dla szkoły na wagę złota

  Anna Gabińska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławskie podstawówki już rozpoczęły ostrą walkę o pierwszoklasistów.
  Basen, dodatkowy angielski, szachy albo lekcje szermierki. Podstawówki z Wrocławia dwoją się i troją, by przyciągnąć rodziców jak najciekawszą ofertą. I pokazać ją podczas drzwi otwartych, które właśnie rozpoczynają się na dobre. Chcą jak najlepiej przygotować się do rekrutacji startującej wiosną.

  Jest o co walczyć. Podstawówki są wprawdzie rejonowe - dziecko zameldowane w obwodzie danej szkoły ma w niej zapewnione miejsce. Ale od roku rekrutacja do podstawówki przebiega w systemie elektronicznym. To tak ułatwia sprawę, że rodzice coraz chętniej wybierają szkołę spoza rejonu.

  We wrześniu 2008 r. co trzeci pierwszak z Wrocławia rozpoczął naukę w innej szkole niż ta, do której był automatycznie przypisany.
  - To nas cieszy, bo wywołuje wśród szkół zdrową konkurencję - tłumaczy Ewa Przegoń, wicedyrektor wydziału edukacji w magistracie. - Mamy do czynienia z ciekawym zjawiskiem. Z danej placówki tyle samo dzieci ubywa, co przybywa. Dlatego trudno ustalić, która cieszy się największą popularnością - dodaje.

  Co sprawia, że rodzice wolą inną szkołę niż tę, w której dziecko ma pewne miejsce?
  Najczęściej chodzi o bliskie sąsiedztwo z miejscem pracy rodzica albo domem babci. Ważne też są wyniki, jakie osiągają absolwenci tej podstawówki podczas sprawdzianu szóstoklasistów. Ale w cenie są też basen, świetlica, języki obce i - co najważniejsze - atmosfera i opinia. Podstawówka ma bawić i uczyć. Stąd mile widziane są też różne święta szkoły, konkursy i zabawy.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama