Pierwsze dwa sparingi Śląska na Cyprze (BRAMKI)

Wygrana i remis - to bilans pierwszych dwóch sparingów Śląska na Cyprze.

Piłkarze Śląska Wrocław rozegrali na Cyprze dwa pierwsze sparingi. W sobotę pokonali siódmą ekipę ormiańskiej ekstraklasy FC Banants 3:0, a w niedzielę zremisowali z chińskim Beijing Guoan 2:2, tracąc oba gole z rzutów karnych.

Przeciwko Ormianom WKS miał wyraźną przewagę. Przygolu Dalibora Stevanovicia asystę zaliczył Sebastian Mila. Drugą bramkę strzelił Jakub Więzik, który przejął piłkę wybitą głową z własnego pola karnego przez Amira Spahicia. Wynik ustalił Cristian Diaz, wykorzystując karnego podyktowanego za faul naŁukaszu Gikiewiczu.

W meczu z Chińczykami widowisko zepsuli trochę sędziowie. Oba rzuty karne, po których padły trafienia dla przeciwników, były kontrowersyjne. Kilkakrotnie arbitrzy nie wychwytywali także pozycji spalonej zawodników z Pekinu. Bohaterem meczu został Spahić, który najpierw zaliczył asystę, a potem wyrównał strzałem z wolnego.

Wrocławianie wciąż będą musieli radzić sobie bez Przemysława Kaźmierczaka, którego powygranej z Rumunią Waldemar Fornalik postanowił zostawić na kolejny mecz towarzyski. Przypomnijmy, że 6 lutego Polska w Dublinie zmierzy się z Irlandią. Waldemar Sobota i Tomasz Jodłowiec już trenują z WKS-em.

SOBOTA. FC Banants Erewań - ŚląskWrocław 0:3 (0:2)
Bramki: Stevanović 9, Więzik 18, Diaz 84 k.
Śląsk - I połowa: Kelemen - Socha, Grodzicki, Juraszek, Spahić - Cetnarski, Stevanović - Przybylski, Mila, Ćwielong(38 Garyga) - Więzik. II połowa: Kelemen- Ostrowski, Kowalczyk, Wasiluk, Pawelec- Fedyna, Elsner - Garyga, Diaz, Patejuk- Ł. Gikiewicz.

NIEDZIELA. Śląsk Wrocław - Beijing Guoan FC 2:2 (0:0)
Bramki: Ł.Gikiewicz 55, Spahić 85 - Jiayi 56 k., Xizhe 71 k.
Śląsk - I połowa: R. Gikiewicz - Ostrowski, Kowalczyk, Wasiluk, Pawelec - Elsner, Juraszek - Garyga, Mila, Patejuk - Ł. Gikiewicz. II połowa: R. Gikiewicz - Socha, Grodzicki, Juraszek, Spahić - Fedyna, Stevanović - Garyga (61 Przybylski), Cetnarski, Ł. Gikiewicz - Więzik.

Sparingi zespołów z Ekstraklasy:
Ruch Chorzów - FC Zestafoni 0:0, Piast Gliwice- Dalin Aerbin 2:2 (dla Piasta: Urban, Cicman), Korona Kielce - Botew Diakow 1:1 (Kiercz 77 - Diakow 90), Polonia Warszawa- Inter Baku 0:3 (Fomenko 66, 84, Genow 82), Pogoń Szczecin - FK Mińsk 1:2 (Djousse 86 - Kibuk 75, Uszakow 78), Widzew Łódź- Szachtar Donieck 1:2 (Pawłowski 90- Mchitarjan 18, Eduardo 82), Jagiellonia Białystok - Illicziweć Mariupol 3:2 (Frankowski 36, Smolarek 49, Plizga 67- Budkiwśkyj 7, Mandziuk 50), Pogoń Szczecin - Pohang Steelers 0:4, Lechia Gdańsk- Worskła Połtawa 0:0, Górnik Zabrze- NK Inter 0:2 (Pokrivač 35, Kramarić 58).