Polska - Rumunia 4:1. Gol Pawłowskiego, dobry występ Soboty (ZDJĘCIA)

SZKU
Polska wygrała 4:1 Rumunią w meczu towarzyskim, który odbył się w hiszpańskiej Maladze. Dobre zawody rozegrali piłkarze naszych klubów - Szymon Pawłowski z Zagłębia i Waldemar Sobota ze Śląska. Ten pierwszy wpisał się nawet na listę strzelców.

Polska objęła prowadzenie w 15 min. po strzale Szymona Pawłowskiego. W 24 min. było już 2:0 po golu Łukasza Teodorczyka. Akcję tę rozpoczął Waldemar Sobota. Brał w niej udział również Pawłowski. Trzy minuty później na 3:0 podwyższył Teodorczyk, który dobił uderzenie Soboty, po którym piłka trafiła w poprzeczkę. Na tym jednak nie koniec. W 33 min., po akcji i podaniu Pawłowskiego, kolejnego gola zdobył Daniel Łukasik. Jeszcze przed przerwą rywalom udało się zmniejszyć rozmiary porażki. Po błędzie bramkarza Jakuba Słowika do bramki biało-czerwonych trafił Gheorghe Grozav.

Po zmianie stron tempo nieco siadło, a żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Na boisku pojawił się za to kolejny gracz Śląska - Tomasz Jodłowiec, który zajął miejsce u boku Piotra Celebana na środku obrony.