Wrocław: 2 miliony dla Uniwersytetu Przyrodniczego

  Wrocław: 2 miliony dla Uniwersytetu Przyrodniczego

  AJC

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Bezpłatne studia podyplomowe, kursy e-learningowe i staże zagraniczne. Wszystko to dzięki 2 milionom, które przyznano Uniwersytetowi Przyrodniczemu. Wrocławska placówka naukowa wystartowała w konkursie organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
  Studenci, kadra naukowa, a także absolwenci będą mogli np. nieodpłatnie studiować na dwuletnich studiach podyplomowych z odnawialnych źródeł energii i gospodarki odpadami (60 miejsc dla absolwentów studiów I lub II stopnia). Przygotowano także coś na osób powyżej 45 roku życia, dla nich odbędą się kursy, również, z odnawialnych źródeł energii. To jeszcze nie koniec, bo dla 80 słuchaczy odbędą się kursy e-learningowe (na odległość) z projektowania AutoCad.


  Kadra akademicka (20 miejsc) będzie mogła wyjechać na miesięczne, trzymiesięczne lub półroczne staże zagraniczne, np. do Chin, Włoch, czy Holandii.

  Dzięki przyznanym pieniądzom zorganizowane będą także specjalistyczne kursy języka angielskiego. - To wielka szansa dla naszej placówki - mówi Małgorzata Wanke - Jakubowska, rzecznik Uniwersytetu Przyrodniczego. Szczególnie w dobie kryzysu, gdy zatrudniający stawiają coraz to większe wymagania pracownikom - dodaje.

  Realizacja projektów nastąpi zaraz po podpisaniu umów. Część odbędzie się jeszcze w najbliższym semestrze akademickim. Aby wziąć udział w projekcie będą decydować spełnione wcześniej wymagania oraz kolejność zgłoszeń.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   2 miliony dla Uniwersytetu Przyrodniczego

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

   Pieniądze wydane rozsądnie są zawsze pożytkiem. Możliwość wyjazdów, kursy, wymiana myśli z innymi ośrodkami - wszystko to powoduje, że edukacja staje się bardziej wartościowa z punktu widzenia...rozwiń całość

   Pieniądze wydane rozsądnie są zawsze pożytkiem. Możliwość wyjazdów, kursy, wymiana myśli z innymi ośrodkami - wszystko to powoduje, że edukacja staje się bardziej wartościowa z punktu widzenia przygotowania do pracy czy też przydatności na rynku pracy. Jeden program może nie zmieni całego środowiska akademickiego ale od czegoś trzeba zacząć... Mam również nadzieję, że dzięki takim programom wiedza będzie się komercjalizować.

   Marek Tejchman
   Menedżer ds. Komunikacji projektu TEKLA PLUS
   Od Nauki do Biznesu
   BIZME - bezpłatne pismo o wynalazkach: teklaplus.pl/e-ziny/zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kasa

   student (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 23

   super, na extra studia i wyjazdy kasa jest, ale na odczynniki i laborki juz nie:P mam nadzieje ze sie zalapie na ten angielski i juz niedlugo spadam stąd :P

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama