Ważne
  Nie ma chętnych na Rogóżkę

  Nie ma chętnych na Rogóżkę

  Romuald Piela

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Nie odbył się drugi przetarg na kupno wsi Rogóżka koło Stronia Śląskiego. Nie było chętnych, którzy chcieliby kupić wyludnioną w latach 70. ub. wieku miejscowość.
  Po raz pierwszy samorządowcy ze Stronia wystawili Rogóżkę na sprzedaż we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy 90-hektarową działką interesowało się aż czterech biznesmenów, w tym Grażyna Kulczyk, jedna z najbogatszych Polek. Ostatecznie jednak nikt nie wpłacił wadium i do przetargu nie doszło. Podobnie było za drugim razem - też nikt nie wpłacił wadium i przetarg nie odbył się.

  - Nie tracę nadziei. Nie udało się sprzedać Rogóżki dwa razy, to może za trzecim się uda. Będziemy spokojnie czekać. Ceny na razie nie obniżymy - mówi Zbigniew Łopusiewicz, burmistrz Stronia Śląskiego.
  A ta jest niebagatelna. Żeby mieć całą wioskę na własność, trzeba zapłacić 13 mln zł. A żeby przystąpić do przetargu, trzeba wpłacić wadium w wysokości 700 tys. zł.

  Rogóżka to mała wieś, która leży 10 km od Stronia Śląskiego. Powstała 500 lat temu. W latach 70. żyli tam ludzie. Teraz nie ma tam żywego ducha. Władze Stronia liczą, że pięknie położona dolina w paśmie Krowiarek znajdzie nowego właściciela, który zechce zainwestować tam pieniądze w branżę turystyczną.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo