Menu Region

Dolny Ślask: Wciąż dobre warunki narciarskie. Sprawdź, gdzie...

Dolny Ślask: Wciąż dobre warunki narciarskie. Sprawdź, gdzie jest śnieg

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

PAP

2Komentarze Prześlij Drukuj
Dolny Ślask: Wciąż dobre warunki narciarskie. Sprawdź, gdzie jest śnieg Dolny Ślask: Wciąż dobre warunki narciarskie. Sprawdź, gdzie jest śnieg

(© fot. Marcin Oliva Soto)

Warunki narciarskie w woj. dolnośląskim, mimo odwilży, nadal są dobre i pojeździć można w niemal wszystkich ośrodkach. Natomiast warunki turystyczne są trudne, a w Karkonoszach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.
W Szklarskiej Porębie grubość pokrywy śnieżnej wynosi od 30 do 60 cm. Czynna jest m.in. część kolei linowej na Szrenicę oraz wyciągi na Hali Szrenickiej, a pojeździć można na nartostradach Lolobrygida, Puchatek i Śnieżynka. Zamknięta dla narciarzy jest jedynie nartostrada FIS. Na pozostałych trasach warunki są dość dobre, choć miejscami mogą się pojawiać oblodzenia.

W Karpaczu leży ok.
60 cm warstwa przewianego śniegu, zachmurzenie jest duże, a temperatura waha się w okolicach 0 st. C. Na terenie miasta czynna jest jedynie część wyciągów, choć warunki są tam nadal dość dobre. W kompleksie "Śnieżka" otwarte są niemal wszystkie nartostrady, a grubość pokrywy śnieżnej dochodzi do 40 cm.

Znacznie pogorszyły się natomiast warunki narciarskie w Świeradowie Zdroju, gdzie temperatura wynosi plus 5 st. C. W mieście zamknięte są wszystkie wyciągi, a pojeździć można jedynie na trasach wokół kolei gondolowej, gdzie nadal leży ok. 90 cm śniegu. Widoczność jest tam dobra, a temperatura wynosi od minus 1 do plus 3 st. C.

W rejonie Polany Jakuszyckiej pobiegać można na wszystkich głównych trasach. Jest bezwietrznie, temperatura wynosi ok. minus 1 st. C, wieje silny wiatr i spodziewane są niewielkie opady śniegu.

Jak poinformował PAP w czwartek dyżurny ratownik z karkonoskiej grupy GOPR, warunki turystyczne w górach są trudne. Szlaki są częściowo przetarte, ale miejscami mocno oblodzone. W najbliższych dniach przewidywane jest duże zachmurzenie oraz okresowe opady deszczu. Temperatura wyniesie od plus 2 do plus 7 st. C i będzie wiał dość silny, a momentami porywisty wiatr.

Na Śnieżce grubość pokrywy śnieżnej wynosi ok. 80 cm. Wieje bardzo silny, zachodni wiatr, temperatura wynosi minus 6 st. C, a widoczność jest ograniczona do ok. 50 m. W Karkonoszach obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.

W Kotlinie Kłodzkiej warunki narciarskie są bardzo dobre. W Zieleńcu leży od 50 do 125 cm śniegu i czynna jest większość wyciągów. Jest jednak pochmurno, a temperatura wynosi plus 1 st. C. Na Czarnej Górze, gdzie leży od 30 do 90 cm śniegu, czynne są niemal wszystkie wyciągi i nartostrady.

W Sudetach Środkowych i Wschodnich zachmurzenie jest duże i spodziewane są opady deszczu. Temperatura wyniesie od plus 1 do plus 8 st. C. Wiatr będzie początkowo słaby, a później dość silny i porywisty. W szczytowych partiach gór opady deszczu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. W nocy temperatura może tam spaść do minus 1 st. C.

Główne szlaki turystyczne w tym rejonie są przetarte. Z powodu prac leśnych, związanych z wycinką drzew, pozbawiony oznaczeń został szlak niebieski z Przełęczy Spalona przez Jagodną na Przełęcz pod Porębą. Z powodu silnego oblodzenia nadal zamknięta dla ruchu turystycznego jest trasa na Szczelińcu Wielkim. PAP
2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Kto to pisał?

+20 / -19

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lesiop (gość)  •

Jak można być takim leserem? Ten artykuł wygląda na copy/paste zrobiony przez małpę...

yt:
Jest bezwietrznie, temperatura wynosi ok. minus 1 st. C, wieje silny wiatr i spodziewane są niewielkie opady śniegu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

warunki w szklarskiej

+24 / -20

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ola (gość)  •

Informacje o warunkach narciarskich w Szkarskiej są niaktualne. Tak było 2 dni temu. Obecnie Lolobrygida jest zamknięta, ściągnięte zostały krzesełka z wyciągu. Natomiast problemem nie są miejscowe oblodzenia tylko brak śniegu. Zweryfikujcie informacje zanim je opublikujecie, ponieważ wprowadzacie ludzi w błąd!

odpowiedzi (0)

skomentuj