Mój reporter: Kiedy ruszy przebudowa ul. Buforowej i budowa...

  Mój reporter: Kiedy ruszy przebudowa ul. Buforowej i budowa ronda?

  Przemysław Wronecki

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Korki w kierunku Jagodna na ul. Buforowej
  1/2
  przejdź do galerii

  Korki w kierunku Jagodna na ul. Buforowej ©Przemyslaw Wronecki / Gazeta Wroclawska

  Kiedy ruszy inwestycja drogowa na ul. Buforowej do ronda przy Żernikach. Miały być po dwa pasy ruchu w obie strony? Czy planowane jest połączenie (jako droga dwujezdniowa w obie strony) zjazdu z A4 Wrocław wschodni z ulica Buforową jako alternatywny wjazd do Wrocławia do al. Karkonoskiej? Odpowiedzi na pytania naszego Czytelnika - Marcina Żaka - szukał reporter Przemysław Wronecki
  - Na wysokości ulicy Terenowej planowane jest rondo i dwa pasy do niego. A do kolejnego ronda poprowadzi już tylko jedna jezdnia - mówi Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji. Dodaje, że w przyszłości będzie możliwość dobudowania drugiej.

  Prace ruszą tu najwcześniej w 2017 roku, bo dopiero w tym terminie urzędnicy zaplanowali fundusze na przebudowę jezdni. W kasie miejskiej zabezpieczono na ten cel ponad 67 mln zł.


  Kolejnym wyzwaniem jest przebudowa wiaduktu nad ul. Bardzką. Z dotychczasowych rozmów miasta i kolei wynika, że pod wiaduktem nie będzie tzw. wąskiego gardła i po przebudowie będą tutaj cztery pasy. Prace przy wiadukcie mają być skoordynowane w czasie z przebudową ulicy.

  Co do dalszego fragmentu drogi, to niestety na razie w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei mówi się o rozwiązaniu, by nie poszerzać jezdni. Jednak tak jak w przypadku Wschodniej Obwodnicy Wrocławia ma być ona jednopasmowa, z możliwością dobudowy drugiej jezdni w przyszłości. Być może te plany się zmienią, gdy zacznie już funkcjonować Wschodnia Obwodnica Wrocławia i zostaną wykonane nowe badania natężenia ruchu.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz we Wrocławiu najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w pobliżu katedry?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z Wrocławiem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Czytaj także

   Komentarze (13)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Społeczność na rzecz przebudowy Buforowej

   Nowa Buforowa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Zapraszam do przyłączenia się https://www.facebook.com/buforowa

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mieszkanka

   Co z autobusami? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 19

   W takim ukladzie powinni zapewnic wiecej autobusow. Dojezdzam do przystanka Lamowice i mam dosc weekendowych rozkladow jazdy. Mala Toskania sie powieksza, buduje sie nowe osiedle przy buforowej,...rozwiń całość

   W takim ukladzie powinni zapewnic wiecej autobusow. Dojezdzam do przystanka Lamowice i mam dosc weekendowych rozkladow jazdy. Mala Toskania sie powieksza, buduje sie nowe osiedle przy buforowej, coraz wiecej ludzi zasiedla Jagodno, a oni swoje.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A co z torowiskiem?

   havranek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 28

   Na ul. Buforowej od skrzyżowania z ul. Świeradowską jest nawet kikut torowiska w stronę Jagodna. Zgodnie z Uchwałą nr L/1467/10 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 20 maja 2010 r. ma tam powstać...rozwiń całość

   Na ul. Buforowej od skrzyżowania z ul. Świeradowską jest nawet kikut torowiska w stronę Jagodna. Zgodnie z Uchwałą nr L/1467/10 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 20 maja 2010 r. ma tam powstać torowisko z pętlą przy skrzyżowaniu z ul. Vivaldiego. Ze wcześniejszych wizualizacji wynika, że szykuje się powtórka z torowiska na Popowice, tam też jest tylko kikut (ul. Dmowskiego).zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   czyli tradycyjne magistracko-marszałkowskie bicie piany

   nor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 9

   Najsmutniejsze jest to, że w zasadzie jedynie "Czytelnik" zawarł w swoim pytaniu jedyne rozsądne rozwiązanie. Reszta patałachów opłacanych z naszych podatków będzie nam teraz tylko wmawiać, że...rozwiń całość

   Najsmutniejsze jest to, że w zasadzie jedynie "Czytelnik" zawarł w swoim pytaniu jedyne rozsądne rozwiązanie. Reszta patałachów opłacanych z naszych podatków będzie nam teraz tylko wmawiać, że lepszym rozwiązaniem dla kierowców będzie droga jedno jezdniowa, węższy wiadukt, brak tramwaju na Jagodno, a w zasadzie to najlepiej poczekać na otwarcie WOW, bo może w ogóle okazać się, że cała przebudowa jest zbędna i dla wszystkich będzie lepiej jak całe 67 mln zł przelejemy na Śląsk, fontannę, dziurę przy stadionie lub przeznaczymy na kolejną "prawie legalną" kampanię wyborczą jakiegoś następnego komitetu obywatele do senatu, obywatele na księżyc albo obywatele na wszechgalaktykę.
   A durny motłoch i tak wybierze tych popaprańców w kolejnych wyborach.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tak, jasne

   ron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 9

   my zawsze badamy dopiero jak już coś działa i działa źle...
   Pytania do władz Wrocławia:
   1. Na jakiej podstawie powstał plan Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i drogi między wiaduktem na Bardzkiej i...rozwiń całość

   my zawsze badamy dopiero jak już coś działa i działa źle...
   Pytania do władz Wrocławia:
   1. Na jakiej podstawie powstał plan Wschodniej Obwodnicy Wrocławia i drogi między wiaduktem na Bardzkiej i rondem w Iwinach skoro badac natężenie ruchu chcecie dopiero po oddaniu odcinka obwodnicy za 2 lata?
   Rozumiem, że badania nie były przeprowadzane przed powstaniem koncepcji przebudowy tej drogi i podatnicy zapłacili za nic nie znaczące rysuneczki, które powstały w wyobraźni planistów miejskich?!
   2. Czy prowadzono rozmowy (kiedy i jakie) z kolejarzami i naciskano, aby Wschodnia Obwodnica powstała od razu jednak dwujezdniowa? Co zrobiono w tej kwestii i dlaczego się nie udało?!
   Wrocław stracił ogromną szansę na coś w formie tzw. RING-u jako pierwsze miasto w Polsce, co znacznie przyśpieszyloby jego rozwój. Na ten moment dla mnie druga jezdnia powstanie na święte nigdy, a mówienie, że przygotowano w przyszłości miejsce pod drugą jezdnię ( i wybudowano za grube miliony podkonstrukcje na Odrze na najtrudniejszym odcinku obwodnicy) to jest dla mnie niepotrzebne zamrażanie naszych pieniędzy (chociaż wiadomo jak wygląda zarządzanie na kolei - osobny temat)...
   3. Na jakim dokładnie etapie rozmów, czego dokładnie dotyczą i kiedy się zakończą rozmowy w sprawie przebudowy wiaduktu na ul. Bardzkiej, który jest kluczowym elementem tej inwestycji?
   Mówienie, że rozmowy się już rozpoczęły to jest pojęcie lakoniczne. Ja powiem tylko, że budowa dużych osiedli na Jagodnie i Brochowie rozpoczęła się już dawno i w kilku przypadkach już sie zakończyła i to magistrat wydał na to pozwolenia więc jako mieszkańcy mamy prawo wiedzieć jaki jest stan rozmów!!
   4. Dlaczego droga między wiaduktem na ul. Bardzkiej, a rondem gdzie rozpoczynać się będzie Wschodnia Obwodnica ma być tylko jednopasmowa skoro plany już dawno zakładały dwa pasy?
   Przecież to jest bez sensu i nawet nie będę tego komentował - patrz pkt.1. Zapraszam na tą ulicę rano, po południu i po zmroku (ciemno jak w d...; ciężko trafić nawet w skręt w równie ciemną ul. Konduktorską prowadzącą na Brochów ale za to łatwo potrącić ludzi na wysokości przystanku Lamowice).
   5. Dlaczego miasto odpuszcza budowę tramwaju Plus na Jagodno i pozostałe osiedla, które już się przy tej drodze budują?
   Dodam, że plan Tramwaju Plus zakładał szeroki rozwój tego projektu, który miał służyć mieszkańcom i na który zostały wydane grube miliony na zakup tych fantastycznych czeskich tramwajów.
   6. Dlaczego projekt nie został ujęty w najbliższym Wieloletnim Planie Inwestycyjnym miasta?
   Uważam, że miasto faworyzuje tereny związane ze stadionem i okolicami miejsca zamieszkania Pana Prezydenta Dutkiewicza oraz całej jego świty (północny zachód Wrocławia). Niestety taka jest prawda i w najbliższych wyborach nie dam się już nabrać na czar i urok Pana Prezydenta. Pora zrobić coś dla mieszkańców i dla miasta!!
   Każdy kto w tym mieście mieszka i się porusza po Dolnym Śląsku wie, że najważniejszą inwestycją, która mogłaby zapewnić dalszy rozwój miasta Wrocławia po powstaniu AOW musiała być Wschodnia Obowdnica Wrocławia (ring) wraz z infrastrukturą wylotową na tą obwodnicę i na A4 (Brochów, Jagodno) oraz obwodnica Leśnicy!!
   Jedno i drugie jest w stanie głębokiego zaniedbania przez gierki polityczne Pana Prezydenta. To miasto powinno naciskać na Państwo, aby te inwestycje powstały w całości i to jak najszybciej!! Nikt nie przyjdzie stamtąd i nie będzie sie pytał czy Wrocław przyjmie obwodnicę w dwóch jezdniach. Co zrobiono i kto jest winien tych długoletnich opoźnien??!!
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 14

   "Urzędnicy z Wrocławskich Inwestycji zapewniają, że już toczą się rozmowy z kolejarzami. "

   tak wlasnie Szemplinski i inne partacze Dutkiewicza negocjowali pociag na lotnisko ze jest ślepy peron.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 40 / 16

   "Prace ruszą tu najwcześniej w 2017 roku, bo dopiero w tym terminie urzędnicy zaplanowali fundusze na przebudowę jezdni. "

   Dziennikarzyk zapomniał dodać, że w latach 2013-2016 pieniądze będą...rozwiń całość

   "Prace ruszą tu najwcześniej w 2017 roku, bo dopiero w tym terminie urzędnicy zaplanowali fundusze na przebudowę jezdni. "

   Dziennikarzyk zapomniał dodać, że w latach 2013-2016 pieniądze będą przeznaczone na pensję Mili i innych drewnianych piłkarzy. Śląsk Wrocław w 2013 już teraz wiadomo że 10 mln zł weźmie. A ile dodatkowo wyciągnie rękę po jałmużnę?zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   taaa

   m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 18

   a ile kasy pójdzie na "udogodnienia" dla rowerowych terrorystów?
   Tam sobie policz

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy ruszy przebudowa ul. Buforowej i budowa ronda?

   dysan112 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 10

   odpowiedz magistratu: nigdy, niema na to pieniędzy, brak dotacji UE, brak promocji dla miasta, to nie potrzebne jest wiele innych ważniejszych inwestycji i zadań

   Kiedy będzie nowa Impreza i gdzie...rozwiń całość

   odpowiedz magistratu: nigdy, niema na to pieniędzy, brak dotacji UE, brak promocji dla miasta, to nie potrzebne jest wiele innych ważniejszych inwestycji i zadań

   Kiedy będzie nowa Impreza i gdzie ?

   Opowiedz magistratu: jeszcze w tym roku, Rynek lub Hala Stulecia, zagrają Weekend, Maryla Rodowicz i wiele innych w ramach dni Wrocławia, są specjalnie pieniądze na to w budżecie, doskonała promocja dla miasta i studentów oraz pieniądze z UE celem rozwoju kulturowegozwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w

   w (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 37

   ja nie widzę tutaj problemu. Przez ostatnie trzy kadencje Dutkiewicz dał się dawno poznać jako koleś swoich urzedników dając im zarobić, budując fontanny, stadiony i sponsorując piłkarzy i...rozwiń całość

   ja nie widzę tutaj problemu. Przez ostatnie trzy kadencje Dutkiewicz dał się dawno poznać jako koleś swoich urzedników dając im zarobić, budując fontanny, stadiony i sponsorując piłkarzy i igrzyska.

   Skoro ciągle wygrywa wybory to do kogo pretensje?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Urzędnicy z Wrocławskich Inwestycji zapewniają..."

   wrocławianin, nie z Mikstatu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 57 / 25

   "Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji mówi..."
   Przed wyborami w 2014 roku pajac z Mikstatu, wykorzystując liczne wizualizacje, będzie miał pole do popisu: "- wybudujemy", "- oddamy do...rozwiń całość

   "Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji mówi..."
   Przed wyborami w 2014 roku pajac z Mikstatu, wykorzystując liczne wizualizacje, będzie miał pole do popisu: "- wybudujemy", "- oddamy do użytku"...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A gdzie jest miejce na tramwaj na Jagodno?tuł

   ajkc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 69 / 46

   A gdzie jest miejsce na tramwaj na Jagodno?

   w planach rozwoju tramwaju plus byl a teraz w wizualizacjach z um nie ma tam miejsca dla niego.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama