Puchar Davisa: Słoweńcy oficjalnie bez rakiety numer dwa

  Puchar Davisa: Słoweńcy oficjalnie bez rakiety numer dwa

  JG

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Reprezentacja Słowenii na tenisowy mecz I rundy I grupy euroafrykańskiej Pucharu Davisa do wrocławskiej Hali Ludowej przyjechała bez swojej rakiety nr dwa Aljaża Bedene, 79. zawodnika w rankingu ATP. - Nie lubię mówić o nieobecnych, ale tutaj sprawa jest prosta. Aljaż ma kontuzję nadgarstka - powiedział kapitan naszych rywali Blaż Trupej.
  Słoweńcy przylecieli do Wrocławia w niedzielę przed północą. Wczoraj pierwszy raz trenowali w Hali Stulecia. - To jest imponujące, jak wysoka jest ta hala. Jeśli chodzi o kort, to spodziewaliśmy się, że nawierzchnia będzie jeszcze szybsza. Każdy zawodnik woli inny kort. Blaż Kavczicz woli na przykład, gdy jest on wolniejszy - powiedział Trupej.

  - Polacy mają oczywiście dwóch dobrych singlistów i dobry debel, ale my przyjechaliśmy tutaj zagrać jak najlepiej i zwyciężyć - dodał kapitan Słoweńców.


  - W Polsce byłem już wcześniej. Niestety nie znam piłkarzy, którzy grają w tutejszej drużynie (Rok Elsner i Dalibor Stevanović są mistrzami Polski ze Śląskiem Wrocław - przyp. JG). Wiem, że Kirm grał w Wiśle Kraków no i znam Roberta Lewandowskiego - opowiadał Grega Żemlja, słoweńska rakieta numer jednej (60. w rankingu ATP).
  - Z Łukaszem Kubotem grałem kilkukrotnie, ale na różnych nawierzchniach. Teraz to będzie zupełne inny mecz. Z rankingu wynika, że najgroźniejszy będzie Jerzy Janowicz, ale w rozgrywkach drużynowych ranking nie ma takiego znaczenia - dodał Żemlja, który w Australian Open musiał oddać mecz z powodu choroby.

  - Nabawiłem się wirusa będąc w Australii. Reperkusje czuje do dziś, ale myślę że w piątek będzie już dobrze - zakończył.

  Zamiast Aljaża Badene do Wrocławia przyjechał Tomislav Terner - 728. tenisista ATP.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama