Ważne
  Skazany za gwałt na 14-letniej dziewczynce

  Skazany za gwałt na 14-letniej dziewczynce

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Skazany za gwałt na 14-letniej dziewczynce
  W Sądzie Okręgowym w Legnicy zapadł wyrok skazujący bezdomnego 45-latka z Głogowa na trzy lata więzienia za doprowadzenie 14-latki do obcowania płciowego. Mężczyzna ma też zakaz kontaktowania się z dziewczyną i zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 10 metrów.
  Skazany za gwałt na 14-letniej dziewczynce
  Postępowanie wobec Roberta B. wszczęto po zawiadomieniu pedagog szkolnej, której pokrzywdzona opowiedziała o wykorzystaniu seksualnym przez bezdomnego. Jesienią 2013 roku nastolatka często przebywała w towarzystwie bezdomnych, którzy zamieszkiwali ruiny budynku PKP w okolicach Grodźca Małego.

  - 27 listopada, pod pretekstem oddania dziewczynie pieniędzy za sprzedany mu wcześniej telefon Robert B.
  zabrał małoletnią do budynku dawnego kurnika przerobionego na mieszkanie i tam grożąc jej pobiciem oraz przytrzymując za włosy, doprowadził do obcowania płciowego i poddania się innej czynności seksualnej - informuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

  Po ujawnieniu przestępstwa i zweryfikowaniu dowodów Robert B. w lutym 2014 r. został zatrzymany i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany.
  - Postawiono mu zarzut zgwałcenia małoletniej poniżej 15 roku życia - dodaje prokurator Łukasiewicz.
  Robert B. nie przyznał się do winy i twierdził, że podczas przebywania sam na sam z małoletnią, ale nie doszło do sytuacji intymnych. Tłumaczył też, że był przekonany, iż pokrzywdzona ma 17 lat.

  Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w październiku ubiegłego roku. Oprócz kary więzienia i zakazu zbliżania się do nastolatki, Robert B. ma trzyletni zakaz przebywania w szkołach w czasie przebywania w nich uczniów do 18 lat.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo