Trzej królowie z Wrocławia

  Trzej królowie z Wrocławia

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Czyj będzie 2009 rok, jeśli chodzi o dokonania dolnośląskich sportowców? Stawiamy na medale w skoku wzwyż, na rzut dyskiem i miejsce na podium w żużlu.
  Choć wtajemniczeni czuli pismo nosem, to jednak większość nie liczyła, że podczas igrzysk w Pekinie eksploduje talent i praca Piotra Małachowskiego. Lekkoatleta Śląska Wrocław jednym rzutem trafił i dyskiem w srebro, i do historii.

  Po pierwsze - stawiamy na Michała Bieńka (AZS AWF Wrocław). To niemal pewne, że wskoczy w końcu na półkę z gwiazdami - tam gdzie od niedawna są wspomniany Małachowski czy też Tomasz Majewski - mistrz olimpijski z Pekinu w pchnięciu kulą.

  Skok wzwyż to dyscyplina, w której gwiazdą stajesz się z dnia na dzień. Czasem nawet w ciągu kilku sekund. Według nas, Bieniek wyskoczy przed szereg podczas sierpniowych mistrzostw świata w Berlinie. I zacznie być o nim głośno. To chłopak, który w wieku 21 lat skoczył 2,36. Zatem musi mieć w sobie masę talentu. I ma! Teraz musi tylko zawładnąć głową. Opanować nerwy.

  W mijającym roku w Zamościu skoczył 2,35. Podczas szczecińskiego Pedro's Cup w kiepskich warunkach doszedł do wysokości 2,30, a za nim znaleźli się m.in. Brytyjczyk Germaine Mason (2,27), Rosjanin Andriej Tiereszin i Ukrainiec Jurij Krimarenko (po 2,18). Trener 24-latka, Bogumił Mańka, przechowuje już w głowie plany na najbliższy sezon. Przełomowy?

  - Tak myślę. Ostatnio odpuściliśmy halę, teraz szykujemy się do marcowych mistrzostw Europy. Jakiś medalik tam wywalczony odblokowałby całą niemoc i pomógł latem na mistrzostwach świata w Berlinie. To już ten czas, bo u Michała nastąpił przełom mentalny. Stał się zawodnikiem - mówił nam niedawno szkoleniowiec.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama