Gospodyni od księdza

  Gospodyni od księdza

  RED

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Kinga Preis, aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Aktorka kompletna, jedna z największych indywidualności na polskiej mapie artystycznej.
  Chyba nie ma jakiejś prestiżowej nagrody teatralnej albo filmowej w Polsce, której rodowita wrocławianka i absolwentka wrocławskiej szkoły teatralnej by nie zdobyła.

  Ma Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego 2006, dwa Orły 2002 i 2003, ma dwie Złote Iglice 2001 i 2004 i Złotą Kaczkę 2001, ma Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej 1999 i do kompletu w tym roku dostała Grand Prix na Festiwalu Teatru Telewizji i Polskiego Radia. Pomniejsze już się w tej krótkiej notce nie zmieszczą. Można jeszcze dodać tylko brązowy medal Gloria Artis 2006.

  W telewizji możemy ją oglądać w serialu "Ojciec Mateusz" w roli Natalii - kłótliwej i wścibskiej gospodyni tytułowego bohatera. Choć gotować za bardzo nie potrafi, to jednak ma złote serce. W teatrze już na początku stycznia można będzie ją oklaskiwać w głośnej "Sprawie Dantona" w reż. Jana Klaty.

  Debiutowała jeszcze jako studentka tytułową rolą w "Kasi z Heilbronnu" (1995) w reż. Jerzego Jarockiego i od razu dostała nagrodę dla najbardziej utalentowanego młodego aktora. W Teatrze Polskim zagrała ponad dwadzieścia ról. Patrząc na to, że serial o księdzu Mateuszu ogląda co tydzień ponad 6 milionów ludzi, można liczyć, że gwiazda Kingi Preis rozbłyśnie w 2009 na dobre.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama