Dolny Ślask: Farmaceuta dostarczał leki do produkcji...

  Dolny Ślask: Farmaceuta dostarczał leki do produkcji narkotyków. Zatrzymało go CBŚ

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Farmaceuta z Wałbrzycha, podejrzany o dostarczanie leków do produkcji środków odurzających, został zatrzymany przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego. Mężczyźnie postawiono zarzut pomocy przy produkcji substancji psychotropowej w znacznej ilości. Zatrzymanie ma związek ze sprawą zlikwidowanego wcześniej przez CBŚ laboratorium narkotykowego w Ząbkowicach Śląskich.
  Do zatrzymania farmaceuty doszło 22 stycznia w Wałbrzychu, gdzie podejrzany mieszka. Policjanci CBŚ namierzali go wcześniej i ustalali jego tożsamość.

  - Sprawa ma związek ze zlikwidowanym w lutym 2012 r. przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego, laboratorium narkotykowym w Ząbkowicach Śląskich - informuje asp. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. - Wytwarzane tam wcześniej środki odurzające w postaci metamfetaminy, wprowadzane były do obrotu na obszarze Kotliny Kłodzkiej. Policjanci zatrzymali wówczas w tej sprawie 4 osoby, mieszkańców powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego, z których w trzech przypadkach sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy - mówi Petrykowski.

  Farmaceuta usłyszał zarzut pomocnictwa przy produkcji substancji psychotropowej w znacznej ilości, za co może trafić do więzenia nawet na 15 lat. Jak informuje policja, śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama