Jelenia Góra: Dancing w kwaterze Hitlera

  Jelenia Góra: Dancing w kwaterze Hitlera

  Alina Gierak

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Roberta Dudzika, aktora Teatru im. Cypriana K. Norwida, zobaczymy w sobotę 26 stycznia w premierowym monodramie "Dancing w kwaterze Hitlera". Spektakl został przygotowany na podstawie prozy Andrzeja Brychta.
  Robert Dudzik

  Robert Dudzik ©Marcin Oliva Soto

  Andrzej Brycht był jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy lat 60. Sławę przyniosły mu: "Dancing w kwaterze Hitlera" oraz "Raport z Monachium".
  "Dancing" został sfilmowany przez Jana Batorego w 1971 roku (z młodym Olgierdem Łukaszewiczem w głównej roli). Doczekał się adaptacji scenicznej samego Brychta we współpracy z Ryszardem Machowskim (wystawiono go m.in. w Elblągu i Kaliszu).
  Monodram wziął na warsztat Robert Dudzik z jeleniogórskiego Teatru im. C. K. Norwida.
  Aktor jest absolwentem Wydziału Lalkarskiego PWST we Wrocławiu, uczniem znanych wrocławskich aktorów: Krzesi-sławy Dubielówny i Andrzeja Hrydzewicza.
  Zadebiutował w Teatrze Polskim w Szczecinie rolą Hajmona w "Antygonie" Sofoklesa.
  Od 1997 roku pracuje w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze. Zadebiutował tu w "Komedii pasterskiej" w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Widzowie pamiętają go z wielu ról, m.in: Florinda Aretusi w "Słudze dwóch panów" Goldoniego, w "Emigrantach" Mrożka, Giri w "Karierze Artura Ui", Kierowcy furgonetki w "Podróży poślubnej", Richarda w "Okrutnych i czułych", Małego Powstańca w "Sztuce dla dziecka", Andrzeja w "Trzech siostrach". Grał także m.in. w "Procesie", "Rozmowach przy wycinaniu lasu".
  Przedstawienie rozpocznie się 26 stycznia o godz. 19. Bilety po 30 i 20 zł.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama