Kradli samochody na potęgę i wpadli

  Kradli samochody na potęgę i wpadli

  Zygmunt Mułek

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Legniccy policjanci rozbili gang kradnący luksusowe samochody, który grasował na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i w województwie mazowieckim.
  Ukradli co najmniej 60 aut. Szajkę interesowały głównie audi A 4 i A6, volkswageny passaty oraz fordy galaxy.

  Pierwszych dwóch złodziei wpadło w Legnicy kilkanaście dni temu, podczas włamania do volkswagena. To, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, mieszkańcy powiatu bolesławieckiego. Próbowali uruchomić samochód urządzeniem, które pozwalało wyłączyć zabezpieczenia, by zapalić silnik.
  - Podczas przesłuchania przyznali się do usiłowania lub kradzieży kilkudziesięciu samochodów - mówi nadkomisarz Sławomir Masojć z legnickiej policji.

  Potem zatrzymano kolejne cztery osoby. Samochody kradli wyłącznie na części. Sprzedawali je, ogłaszając się w magazynach motoryzacyjnych. Niepotrzebne akcesoria i tablice rejestracyjne zatapiali w gliniankach.
  - Pokazali te miejsca - dodaje nadkomisarz Masojć. - Wyłowiono z nich dziesiątki tablic i części.

  Czterech złodziei zostało aresztowanych na trzy miesiące. Pozostałe dwie osoby zwolniono. Jeden z aresztowanych został zatrzymany tuż przed wyjazdem z Polski. Policja nie udziela bliższych informacji na temat zatrzymanych, zasłaniając się dobrem śledztwa. Podaje, że są to mężczyźni w wieku 23-31 lat, dotychczas niekarani. Wśród nich są także mechanicy samochodowi. Szacowana jest wartość skradzionych aut.

  Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań. Złodziejom grozi do 10 lat więzienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama