Ważne
  PiS wyciąga rękę do zgody, a PO siekierę

  PiS wyciąga rękę do zgody, a PO siekierę

  Dawid Jackiewicz, poseł PiS, były wiceprezydent Wrocławia

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  We wtorek apelowałem do polityków PO, żeby przestali wbijać sztylety w Dutkiewicza i wspólnie z PiS zastanowili się nad problemami Wrocławia w czasach kryzysu. Nadaremnie.
  Odpowiedział mi Jacek Protasiewicz z PO (przeczytaj tekst), nie dając złudzeń co do szans na porozumienie. Na mój apel o współpracę i szukanie zgody w sprawach istotnych dla wrocławian usłyszałem zlepek wyssanych z palca zarzutów i kłamstw.

  Protasiewicza bardziej zajmuje, kto komu wypominał alimenty niż sprawy naszego miasta. Daleko ta Bruksela, że tylko alimenty w Polsce widać.
  Na sformułowaną przeze mnie ofertę współpracy dla Wrocławia europoseł Protasiewicz reaguje nerwowym wyliczaniem rzekomych win PiS-u. O współpracy ani słowa! To właśnie troska o Wrocław w wydaniu jak zawsze omnipotentnych polityków PO.

  Merytorycznie ktoś jednak pana europosła wprowadza w błąd. Decyzji w sprawie budowy AOW nie podpisał rząd PO-PSL, tylko wojewoda Grzelczyk z PiS-u. To on już półtora roku temu przygotował wszystkie pozwolenia i decyzje potrzebne do budowy AOW.

  Budowa autostrady nie zaczyna się od wbijania szpadla, proszę spytać ministra Grabarczyka. Pojawia się pytanie, czemu rząd PO nie potrafił dotąd rozpocząć tej inwestycji? Posłowie PiS wywalczyli dwa razy z rzędu po blisko 300 mln zł na AOW i były to kwoty zapisane w budżecie państwa. Protasiewicz twierdzi że "załatwił" (tak jakby to były pieniądze z jego, a nie naszej - podatników - kieszeni) 900 mln zł. Podobno gdzieś tam są zapisane, ale w budżecie państwa ani śladu po nich.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo