Czas już na zmianę

  Czas już na zmianę

  Dr Rafał Eysmontt, wrocławski historyk sztuki

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Sylwester w Rynku z Dodą w roli głównej to trochę nieświeży tort.
  Materiały podobne
  Telewizja rządzi. Nawet ci, którzy deklarują, że jej nie oglądają, dokładanie wiedzą, co należy krytykować i potępiać. To jest dla mnie dowód na to, że ten świat mediów wpływa na nas w sposób bardzo mocny. Ja tu dodaję słowo "niestety", ponieważ jest to zjawisko spłycające.

  I zapewne przed tym zjawiskiem nie ma ucieczki. Dlatego nie należy się dziwić, kiedy w czasie wielkiej, masowej imprezy sylwestrowej na wrocławskim Rynku występuje jako gwiazda wieczoru Dorota Rabczewska. Ale też można pomyśleć o kształtowaniu wydarzeń artystycznych, które wykraczałyby poza powielanie pewnych, z góry już ustalonych, wartości.

  Choćby dlatego, że te wartości będą się dewaluowały.
  Co roku będą miały mniejszą wagę i znaczenie. Pani Doda zapewne się podoba, ma pewnie duży oddźwięk medialny. Dzisiaj to jeszcze może być kupowane przez uczestników zabawy sylwestrowej i telewidzów. Jednak jeżeli będziemy się do tego ograniczać, będzie to coraz mniej atrakcyjne. Jest to łatwe sprzedawanie pieniądza, który ma swoją wartość przez pewien, ściśle określony czas.

  Sylwester świetnie wypalił w zeszłym roku. Tę wrocławską imprezę, z wielką estradą podświetloną na błękitno, obserwowałem w Poznaniu. Widziałem zawiść poznaniaków, ponieważ Wrocław był w telewizji pokazywany znacznie częściej i dłużej. Co nie zmienia faktu, że poznański sylwester był dużo bardziej wartościowy artystycznie. Jednak to nie miało znaczenia, skoro głosuje się głównie sięgając po pilota i włączając telewizor.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   o Dodzie

   Aneta (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 10

   już dawno zauważyłam, że Doda to kicz a do tego bardzo brzydka. Podziwiam, że z tego zrobiła atut i zarabia duże pieniądze. Ja nie oglądam programów z jej udziałem - szkoda czasu.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama