Ważne
  Władysław Pasikowski kręcił na Dolnym Śląsku film "Jack...

  Władysław Pasikowski kręcił na Dolnym Śląsku film "Jack Strong" [ROZMOWA]

  Mateusz Różański

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Film, który był kręcony w Legnicy, zobaczymy w kinach na początku przyszłego roku

  Film, który był kręcony w Legnicy, zobaczymy w kinach na początku przyszłego roku ©Piotr Krzyżanowski

  Z Sylwią Wilkos, prezesem Scorpio Studio, producenta filmu "Jack Strong", rozmawia Mateusz Różański
  Film, który był kręcony w Legnicy, zobaczymy w kinach na początku przyszłego roku

  Film, który był kręcony w Legnicy, zobaczymy w kinach na początku przyszłego roku ©Piotr Krzyżanowski

  Czy w filmie poznamy nową, do tej pory nie znaną historię pułkownika, który dla wielu osób jest postacią kontrowersyjną?
  Zapewniam, że widzowie będą mieli okazję poznać sceny z życia pułkownika, o których do tej pory nie było nic wiadomo. Znakomicie przygotowaliśmy się do filmu. Prace dokumentacyjne trwały pięć lat. Sądzę, że zebraliśmy wszystkie dostępne informacje o życiu i działalności Ryszarda Kuklińskiego. Część dokumentów udało się nam odtajnić.

  Skąd pomysł, żeby część zdjęć realizować w Legnicy?
  Eurodeputowany Piotr Borys, zasugerował nam, że to właśnie Legnica może z powodzeniem wcielić się w Berlin. Skrzyżowanie ulic Hutników i Nowy Świat rzeczywiście urbanistycznie przypomina niemieckie miasto.

  O Władysławie Pasikowskim ostatnio znów zrobiło się głośno po tym, jak na ekrany kin weszło "Pokłosie". Czy "Jack Strong" wzbudzi równie duże emocje?
  Władysław Pasikowski często podejmuje w swoich filmach tematykę, którą głęboko nosi w sercu. Tak było w przypadku wspomnianego "Pokłosia". Zapewne będzie też tak i w tym obrazie.

  Reżyser miał okazję osobiście poznać bohatera swojego filmu?
  Niestety, panowie nie mieli okazji się spotkać. Mieliśmy za to świetnych konsultantów, m.in. prof. Zbigniewa Brzezińskiego czy Davida Fordena, który był agentem prowadzącym "Jacka Stronga".

  Kogo zobaczymy na ekranie obok Marcina Dorocińskiego, który wciela się w tytułową rolę?
  Żonę pułkownika zagra Maja Ostaszewska. W filmie pojawią się również m.in.: Mirosław Baka, Krzysztof Globisz, Paweł Małaszyński. Będą również aktorzy amerykańscy. Ale nie zdradzę nazwisk.

  Jakie inne miasta obok Legnicy pojawią się w filmie?
  Część zdjęć będzie kręcona w Warszawie i Gdańsku. Ekipa wyjedzie również do Moskwy i Waszyngtonu.

  Kiedy będziemy mogli usiąść w kinowym fotelu, oczekując premiery "Jacka Stronga"?
  Liczymy, że film trafi do kin na początku 2014 roku.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jack Strong

   Widz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Historia, być może ale nie prędko, dopisze dalszy scenariusz i przyszłe pokolenia dowiedzą się więcej. Pełno w tej sprawie fachowców, którzy wiedzą lepiej i więcej. Na dziś, a godzinę temu...rozwiń całość

   Historia, być może ale nie prędko, dopisze dalszy scenariusz i przyszłe pokolenia dowiedzą się więcej. Pełno w tej sprawie fachowców, którzy wiedzą lepiej i więcej. Na dziś, a godzinę temu obejrzałem Jacka Stronga, wierzę w misję Pana Pułkownika. Zdrajcy to ci z wywiadu i kontrwy-wiadu, którzy przez 10 lat mieli pod nosem "amerykańskiego szpiega" i nie potrafili go zdemasko-wać. Za darmo brali po prostu pieniądze i pierdzieli w stołki w MONie. Dziś opluwają Kuklińskiego aby przykryć własną nieudolność, albo współpracowali z Amerykanami, albo nie wywiązali się z pracy wywiadowczej względem Rosji.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KUKLIŃSKI ZDRAJCA

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Kim był pułkownik Ryszard Kukliński

   Był antypolskim szowinistą żydowskim. Urodził się w Polsce w 1930 roku. Był od najmłodszych lat entuzjastą żydowskich komunistów rządzących Polską po...rozwiń całość

   Kim był pułkownik Ryszard Kukliński

   Był antypolskim szowinistą żydowskim. Urodził się w Polsce w 1930 roku. Był od najmłodszych lat entuzjastą żydowskich komunistów rządzących Polską po 1945 roku. Współpracował z NKWD, UB i Informacją Wojskową przeciwko polskim patriotom okrutnie prześladowanym w latach 50. ubiegłego wieku. Jako oficer polski-członek polskiej misji wojskowej w Wietnamie został w latach 70. zwerbowany przez USA do amerykańskich służb specjalnych. Zaczął pracować na rzecz opanowania Polski przez żydowsko-kapitalistyczne środowiska amerykańskie. Uciekł z Polski do USA w listopadzie 1981 roku przed stanem wojennym. Przekazał materiały utwierdzające władze USA w przekonaniu, że ewentualny atak NATO na Wschód należy zacząć od atomowego uderzenia na Polskę, a nie na komunistyczną Niemiecką Republikę Demokratyczną.
   Ryszard Kukliński był czczony w USA jako zwolennik przeciwstawiania Polaków Rosjanom i opanowania Polski przez władze amerykańskie, izraelskie i niemieckie, przez NATO i Unię Europejską. Ta antypolska działalność przyniosła mu wielki majątek. Umarł w USA w 2004 roku. Został pochowany w Polsce, kłamliwie nazywany przez władze wielkim patriotą polskim. Był niewątpliwie wielkim patriotą żydowskim i wrogiem Polski, Rosji i całej Słowiańszczyzny. Stał się symbolem Polski przeciwstawianej Rosji przez USA , Izrael i Niemcy dla łatwiejszego zniewolenia osamotnionego Narodu Polskiego i całkowitego opanowania przez Zachód ogromnego polskiego majątku narodowego. Graniwid Sikorski
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo