Jak wnieść alkohol na studniówkę? Maturzyści prześcigają się...

Jak wnieść alkohol na studniówkę? Maturzyści prześcigają się w pomysłach

Weronika Skupin

Gazeta Wrocławska

Aktualizacja:

Gazeta Wrocławska

Jak wnieść alkohol na studniówkę? Maturzyści prześcigają się w pomysłach

©fot. Tomasz Hołod

W torebce, za pazuchą, w pończosze - pomysłów na przemycenie wódki na studniówkę jest wiele. Tegoroczni maturzyści rzucają różnymi pomysłami w internecie. - Przed naszą studniówką nauczyciele specjalnie nie sprawdzali czy wnosimy alkohol. Naszym partnerkom nie było trudno schować wódkę do torebki - mówi Andrzej. - Oczywiście oficjalnie nie można było pić, ale przymykali na nas oko, gdy dolewaliśmy sobie wódkę do soku - dodaje z uśmiechem. Wszystko jednak z umiarem - kwituje.
Jak wnieść alkohol na studniówkę? Maturzyści prześcigają się w pomysłach

©fot. Tomasz Hołod

Marta Janicka z lokalu Stara Garbarnia, która zajmuje się organizacją studniówek zapewnia, że alkoholu na balach w jej restauracji nie widziała. - Rodzice są wyznaczeni to sprawdzania imprezowiczów i kontrolują ich. U nas czegoś takiego jak picie na studniówkach nie ma - jest przekonana.

Licealiści tylko się uśmiechają. W Starej Garbarni, jak przyznaje zresztą Marta Janicka obrusy są długie, wiszą 10-20 cm nad ziemią.
To tam według maturzystów najczęściej ukrywa się alkohol. - Nam wódkę na studniówkę wnieśli rodzice - zdradza tegoroczna maturzystka z Legnicy. - Mieli być jako "ochrona", ale dobrze wiedzą, że już nie jesteśmy dziećmi - mówi.

W hali IASE przy Wystawowej 1 wódkę najlepiej wnieść przez kuchnię. Gdzie indziej można spróbować zostawić ją przed lokalem albo w samochodzie i wrócić po nią po polonezie. Wtedy kieszeni już nikt nie sprawdza. Małe piersiówki lepiej nadają się do schowania w kopertówce, a Krupnik z racji tego, że ma nietypowy płaski kształt - do ukrycia za połą marynarki. Można też napełnić wódką butelkę po wodzie czy szampanie bezalkoholowym. W ostateczności poprosić, by "coś mocniejszego" na salę wnieśli rodzice - wszystkiego tego dowiedzieliśmy się od maturzystów i z internetowych forów, gdzie szukają oni pomysłów jak przemycić trunki na bal.

Są też bardziej wysublimowane metody. - Moja koleżanka wniosła wódkę na studniówkę w pończosze. Ukryła ją pod długą sukienką - mówi wrocławianka Sylwia. Inni "zaprawiają się" zawczasu. - Część z nas postanowiła wypić jeszcze przed studniówką - mówi Dagmara. Mój partner miał alkohol schowany w kieszeni, po wewnętrznej stronie marynarki - dodaje.

Czy maturzyści nie potrafią już bawić się bez alkoholu? Na pewno młodzież pije coraz częściej i w coraz młodszym wieku się upija. Wojciech Fortuna, lekarz inspekcyjny wrocławskiego pogotowia bił na alarm w Sylwestra. Wtedy na sto wezwań ponad 90 dotyczyło pijanej młodzieży, a dosłownie kilka np. starszych osób, które źle się poczuły.

- Niestety podczas wezwań nie opisujemy na jakiej imprezie bawią się osoby, które zatruły się alkoholem. Nie wiemy więc, czy to studniówka. Ciekawi mnie, ile jest alkoholu na takich imprezach. Myślę, że całkiem sporo - mówi Wojciech Fortuna.

Lekarz Prof. Krzysztof Simon ze szpitala im. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu jest zdania, że bale studniówkowe nie stanowią dużego problemu i nie ma na nie wielu wezwań pogotowia. - 20-30 osób czasami zatruwa się na weselu czy wyjeździe integracyjnym. Co do studniówek, nie obserwujemy takich rzeczy - mówi. Widocznie na pierwszym prawdziwym balu w życiu młodzież stara się nie upić.

- Bal to bal, trzeba zachować umiar. Nikt nie chce w ładnej sukience czy garniturze lądować pod stołem, nie o to chodzi. Upić się można na dyskotece. Ale to nie znaczy, że na studniówce powinien być tylko szampan bezalkoholowy. W końcu jesteśmy już dorośli - mówi Krzysiek.

- Nie chcieliśmy jak wszyscy upić się na naszej studniówce - mówi Emilia. Chłopak schował w spodniach tylko dwie małe buteleczki szampana - dodaje.

A jak Wy bawiliście się na studniówce?

Współpraca: Maciej Mrzygłocki

Komentarze (32)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
WLKP

antena z obornik kurwa (gość)

Zgłoś naruszenie treści

no to mało myślisz.. przyjdzie jakiś zacofany rodzic, sprzeda Cie i masz wylot :)

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Alkohol na stódniówce.

Dzej Dabylju (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 35 / 19

Dzisiejsi maturzyści są mało kreatywni, albo o tym nie piszą ja miałem 100dniówke w 2010 r i wniosłem(może nie bezpośrednio) 3 litry wódki.
Zgłosiłem się do załatwienia kwiatów dla nauczycieli......rozwiń całość

Dzisiejsi maturzyści są mało kreatywni, albo o tym nie piszą ja miałem 100dniówke w 2010 r i wniosłem(może nie bezpośrednio) 3 litry wódki.
Zgłosiłem się do załatwienia kwiatów dla nauczycieli... Kwiaty zostały przyniesione w wielkiej misce a pod nimi były schowane 3 litry wódki. Potem alkohol przelało się do dzbanka po wodzie i tak nalewaliśmy sobie przez cały wieczór.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
studniówki

etos (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 26 / 65

Żenujący temat - studniówka i wóda. Rzeczywiście - pasuje to do prymitywnej mentalności naszego społeczeństwa, a zwłaszcza młodzieży.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Przyklejona do nogi

gaax (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 43 / 26

Ja nie zapomnę jak kolega przyklei sobie po jednej flaszce do łydek. Nie zdążył jednak odstawić ich pod stół i z wódką na nogach odtańczył poloneza ;) Ciekawe czy maturzyści nadal są tak "kreatywni".

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
asdf

asdf (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 50 / 24

U mnie nauczyciele pili oficjalnie, uczniowie po kryjomu... Jak nauczycielom się wódka skonczyla to skonfiskowali kilka butelek i pili dalej. 0 wychowania. Impreza na nasz koszt (naszych rodziców),...rozwiń całość

U mnie nauczyciele pili oficjalnie, uczniowie po kryjomu... Jak nauczycielom się wódka skonczyla to skonfiskowali kilka butelek i pili dalej. 0 wychowania. Impreza na nasz koszt (naszych rodziców), zostali zaproszeni, nic nie płacili, i jeszcze kradną wódkę. Uczniowie zachowywali się kulturalnie, a jedyne straty zostały poczynione przez nauczycieli (potłuczona karafka i kilka talerzy)zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
W

w (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 30 / 25

Co za katolicka obsługa

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Wychowanie w trzeźwości? Bzdura! Kultura picia-to jest to!

Babcia (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 129 / 25

Jestem już po 50-ce i maturę mam już wiele,wiele lat za sobą.Do dziś jednak wspominam nasze "ciało pedagogiczne" jako najbardziej mądre.Studniówka była na terenie szkoły na dużej sali...rozwiń całość

Jestem już po 50-ce i maturę mam już wiele,wiele lat za sobą.Do dziś jednak wspominam nasze "ciało pedagogiczne" jako najbardziej mądre.Studniówka była na terenie szkoły na dużej sali gimnastycznej.Rodzice pełnili rolę kelnerów/ek i kucharzy.Na stole mogła oficjalnie stanąć butelka wódki/4os. Powiedziano nam,że jeżeli ktoś uważa,że to mu nie wystarczy to może być więcej ale....niech nikt nie odważy się być pijanym,lub wszczynać jakichkolwiek burd.Palacze mieli przed salą ustawioną popielniczkę.Jakie było uzasadnienie tego? Ano takie,że : 1)jesteśmy pełnoletnimi ludźmi,wiemy co robimy,powinniśmy mieć świadomość ,że od daty uzyskania dowodu osobistego,to nie rodzice,nie nauczyciele ale my sami jesteśmy w pełni odpowiedzialni za własne czyny,2) Śmiesznie i nieodpowiedzialnie wyglądałaby impreza bezalkoholowa,na której słanialiby się na nogach nietrzeźwi studniówkowicze,polewający "chrzczone soki pod stołem lub palący jak gówniarze w ubikacji.Wierzcie mi,że tą studniówkę wspominam do dziś.Wszyscy rewelacyjnie się bawili,przy zespole muzycznym:uczniowie,nauczyciele,zaproszeni goście i nikogo nie trzeba było cucić,wyprowadzać z sali by zaczerpnął świeżego powietrza,nikt nie był pijany a i z sali nikomu nawet nie chciało się wychodzić.A my ...czuliśmy się dowartościowani,że w końcu ktoś nas potraktował jak dorosłych ludzi:)zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
w Starej Garbarni alkoholu nigdy nie było?

pan b (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 78 / 22

W Starej Garbarni na studniówkach byłem 2 razy, na swojej w 2008 roku i dziewczyny w 2010. Na OBU byli ludzie urżnięci w trzy d***. Wszyscy wnieśli alkohol ze sobą. Normalnie przez drzwi, nikt nie...rozwiń całość

W Starej Garbarni na studniówkach byłem 2 razy, na swojej w 2008 roku i dziewczyny w 2010. Na OBU byli ludzie urżnięci w trzy d***. Wszyscy wnieśli alkohol ze sobą. Normalnie przez drzwi, nikt nie sprawdzał. Oczywiście ekscesów (oprócz rozbitej butelką głowy - w łazience, raczej na sali nikt nic nie widział) większych nie było. Ale nie uprawnia to nikogo do pisania, że "u nas picia nie ma" bo jest i będzie. Kto chciał, ten pił. Kto nie chciał nie pił. Ważne, że wszyscy dobrze się bawili.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

Ekhangel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 71 / 28

Szanownej alkoholizującej się swołoczy, a w szczególności kobietom uważającym się za wielce dorosłych i dojrzałych, bo mogą legalnie spożywać gorzałę, polecam:

1....rozwiń całość

Szanownej alkoholizującej się swołoczy, a w szczególności kobietom uważającym się za wielce dorosłych i dojrzałych, bo mogą legalnie spożywać gorzałę, polecam:

1. http://www.wykop.pl/link/1261973/kobiety-nie-pijcie-alkoholu/
2. http://vimeo.com/48661231
3. http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/51-alkohol-i-nauka/915-szkodliwy-wplyw-alkoholu-na-mozg.html

Że już nawet nie wspomnę o:

http://www.slaskie.pl/kopm/ustawa1.html

A od siebie: samoświadomość to jedyne, co de facto odróżnia homo sapiens od innych gatunków zwierząt. Wyrzekanie się jej oznacza celowe sprowadzanie się do poziomu karalucha. Patrząc na mentalność przeciętnego buraka, nie dziwi mnie oczywiście, że wielu z tym nie ma najmniejszego problemu.zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ekhangel

Ekhangel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 31 / 38

http://www.youtube.com/watch?v=xcgCg3WVvso
HAHAHA


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

Ekhangel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 23 / 60

Jakbym nie wiedział, że prawdopodobnie jesteś breslauczykiem, to bym był zdumiony twoim otępieniem umysłowym. A innych tumanów zapraszam na seans.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Szanownej nie alkoholizującej się swołoczy

Ametyst (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 31 / 23

Nie pij kawy bo i szkodzi , nie jedz bo ci szkodzi, człowieku i tak zginiesz. Jak Ci rząd zabroni korzystać z WC to też nie będziesz ?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

Ekhangel (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 74 / 38

Nie chodzi o zdrowie biologiczne, tylko o zdrowy czerep, ochleju. I o płodzenie zdrowych dzieci, a nie genetycznych mutantów. Poza tym, alkohol wśród młodzieży = upadek jakiejkolwiek obyczajowości....rozwiń całość

Nie chodzi o zdrowie biologiczne, tylko o zdrowy czerep, ochleju. I o płodzenie zdrowych dzieci, a nie genetycznych mutantów. Poza tym, alkohol wśród młodzieży = upadek jakiejkolwiek obyczajowości. Wystarczy posłuchać sobie barwne historyjki z imprezowego życia przeciętnego, współczesnego licealisty.

Wniosek nasuwa się sam - alkohol pije wyłącznie konformistyczny plebs. Jedni dla przyjemności, drudzy "bo wypada" i "trochę nie zaszkodzi".zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
z**

maturzysta (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 6

Jestes załosny . Jakbys sam nie był młody . bo wte bajke to ja nie uwierzę. Teraz sam narzekasz a kiedyś byłęs jak inni

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
...

Ametyst (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 37 / 27

Mam wrażenie że z Tobą jest coś nie tak. Nazywasz wszystkich matołami, plebsem, burakami. Odcinasz się od otoczenia bo jesteś nie zrozumiany. Jedyne co potrafisz to rzucać oczywiste hasła i epitety...rozwiń całość

Mam wrażenie że z Tobą jest coś nie tak. Nazywasz wszystkich matołami, plebsem, burakami. Odcinasz się od otoczenia bo jesteś nie zrozumiany. Jedyne co potrafisz to rzucać oczywiste hasła i epitety . zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ale ty k... głupi jesteś

wuwu (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 37 / 18

Co cię k... obchodzą inni. Nie masz własnych problemów?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
faza

było spoko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 75 / 21

Ja miałem fajną studniówkę

1 »

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo