Wałęsa w czwartek u nas

  Wałęsa w czwartek u nas

  Magdalena Kozioł

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Były prezydent Lech Wałęsa otworzy w czwartek we Wrocławiu konferencję "Ku solidarnej Europie".
  Wezmą w niej udział także: przedstawicielka Słowenii, która kończy właśnie przewodnictwo Unii Europejskiej, minister pracy, rodziny i spraw społecznych Marjeta Cotman oraz wiceprzewodnicząca Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego Jillian van Turnhout i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz
  Forum "Ku solidarnej Europie" odbędzie się w ramach obchodów 50-lecia istnienia EKES. Celem Komitetu jest docieranie z ideą integracji europejskiej do obywateli oraz organizacji pozarządowych działających "poza Brukselą".
  Podczas dwudniowych spotkań zostaną omówione różne tematy dotyczące między innymi młodzieży, solidarności międzypokoleniowej, obywatelstwa oraz kształtowania przyszłości Europy. W Europejskim Forum Obywatelskim weźmie udział blisko 400 osób z ponad 20 krajów UE, w tym przedstawiciele EKES i innych instytucji unijnych, rządów państw, administracji państwowej i samorządowej, środowiska naukowe, biznes i organizacje pozarządowe. Dyskusja zacznie się w czwartek o godz. 9.30 w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kuźniczej w sali Unii Europejskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama