Mój reporter: Czy przystanek tramwajowy "Plac Zgody" będzie...

  Mój reporter: Czy przystanek tramwajowy "Plac Zgody" będzie przystankiem wiedeńskim?

  Sylwia Foremna

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  - Dlaczego przystanek tramwajowy "Plac Zgody" nie może być przekształcony na przystanek typu wiedeńskiego - pyta Sławomir Bryłka dodając, że taki przystanek byłbym dobry rozwiązaniem w tym miejscu, bo ułatwiłby wsiadanie do tramwaju i poprawiałby bezpieczeństwo pasażerów i pieszych.
  Zdaniem pana Sławomira przystanek wiedeński poprawiałby bezpieczeństwo pasażerów i pieszych

  Zdaniem pana Sławomira przystanek wiedeński poprawiałby bezpieczeństwo pasażerów i pieszych ©Polskapresse

  - Rozwiązałoby to dwa problemy, które są zauważalne gołym okiem. Po pierwsze jest to przystanek przy którym znajduje się szpital oraz pogotowie ratunkowe. Wielokrotnie pomagałem osobom starszym i tym z różnymi kontuzjami wsiadać do tramwaju (linie 3 i 5 które się tutaj zatrzymują nie są obsługiwane przez pojazdy niskopodłogowe). Żeby wejść do tramwaju trzeba nogi podnieść przynajmniej 20 centymetrów do góry, co dla wielu, nie tylko starszych osób, stanowi spory problem. Druga sprawa to niebezpieczeństwo potrącenia przez kierowców. Przeważnie jest tak, że gdy tramwaj podjeżdża, to auta maja zielone światło. Zdarza się, że kierowcy nie ustępują pierwszeństwa pieszym.
  Sam raz prawie zostałem potrącony w tym miejscu. Dlatego sądzę, że przystanek typu wiedeńskiego byłbym dobry rozwiązaniem, ponieważ ułatwiłby wsiadanie do tramwaju i poprawiałby bezpieczeństwo pasażerów i pieszych - zapewnia czytelnik Bryłka.

  Odpowiedzi na pytanie pana Bryłki szukała reporterka Sylwia Foremna.

  Katarzyna Kasprzak z wydziału inżynierii miejskiej Urzędu Miejskiego Wrocławia tłumaczy, że decyzja dotycząca tego przystanku nie została podjęta. - Obecnie nie ma takich planów, ale nie jest wykluczone, że kiedyś taki przystanek tam powstanie. Jednak z pewnością nie w tym roku, bo nie ma już na ten cel funduszy - informuje Kasprzak, dodając, że przystanki te mają przede wszystkim ułatwiać pasażerom korzystanie z tramwajów, dlatego nie wyklucza, że wybierając kolejne miejsca magistrat zastanowi się też nad wskazywanym przez czytelnika placem Zgody.

  Katarzyna Kasprzak dodaje, że mimo że dla pasażerów przystanki wiedeńskie są ułatwieniem, ale wielu kierowcom z pewnością nie podobają się takie rozwiązania, bo to oni chcieliby mieć pierwszeństwo.

  Czym przystanek wiedeński różni się od zwykłego?
  Jezdnia jest zrównana z chodnikiem i dopasowana do wysokości tramwajów. Nie ma tam też krawężników.

  Od 2011 roku przystanek tego typu funkcjonuje przy ul. Glinianej pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Gajową i Tomaszowską.
  - Cały czas testujemy to rozwiązanie i sprawdza się ono, więc zdecydowaliśmy się na utworzenie kolejnych przystanków wiedeńskich - zapewnia Kasprzak.

  W tym roku powstanie pięć nowych przystanków.
  - Dwa pojawia się na ulicy Hubskiej (na wysokości skrzyżowania z Prudnicką), dwa na ulicy Trzebnickiej (przy zbiegu z Kraszewskiego) oraz jeden na ulicy Piłsudskiego przed skrzyżowaniem z ulicą Świdnicką - wylicza Katarzyna Kasprzak.

  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co za ludzie .....

   Obywatel Wrocławia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 19

   Czy ktoś zastanowił się chociaż troszeczkę, przecież na Traugutta zanajduje się podstacja pogotowia ratun. oraz szpital, karetki jadące na sygnale nie bogły by przejechać więcej nić 20km/h.
   Sprawa...rozwiń całość

   Czy ktoś zastanowił się chociaż troszeczkę, przecież na Traugutta zanajduje się podstacja pogotowia ratun. oraz szpital, karetki jadące na sygnale nie bogły by przejechać więcej nić 20km/h.
   Sprawa druga, wszystkie służby jadące na ratunek w kierunku Oława-Opole musiały b,y wychamować do tych 20km/h co dokładając korki znacznie wydłużyło bo dojazd.

   Na tej Ginianen , jest co prawda ten przystanek ale ile tam jeździ samochodów kilkadziesiąt ? na godzine, a na Traugutta kilkaset + wszystkie możliwe służby ratownicze w kierunki Księża i dalej na Oławę.
   Taki przystanek byłby ogromną pomyłką ! ! !zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ale JAJA jak to powie Kiepski

   Marek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 17

   ale tu chyba sam elektorat dudka jest na serwisie, chyba dostali zadanie domowe, to są pojeba....ne pomysły. Czemu por....ąbańcy nie macie własnego zdania? Przyszłość to komunikacja.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kasa

   m (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 20

   Rozwaliły mnie słowa p. Kasprzak: "Obecnie nie ma takich planów, ale nie jest wykluczone, że kiedyś taki przystanek tam powstanie. Jednak z pewnością nie w tym roku, bo nie ma już na ten cel...rozwiń całość

   Rozwaliły mnie słowa p. Kasprzak: "Obecnie nie ma takich planów, ale nie jest wykluczone, że kiedyś taki przystanek tam powstanie. Jednak z pewnością nie w tym roku, bo nie ma już na ten cel funduszy "
   No pięknie początek roku a tu już cała kasa została wydana :D zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po wiedeńsku

   mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 24

   Na Traugutta? Przy tym ruchu i korkach, które tam są, jeszcze wyciąć jedn pas? Delikatnie mówiąc - słaby pomysł.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bryłka

   a (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 21 / 15

   Panie BRYŁKA ,słowo prawie nic nie mówi,albo został pan potracony albo nie!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wystarczy

   miki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 24 / 31

   wystarczy ten na Glinianej. Nic to nie poprawiło, ani bezpieczeństawa pasażerów ani kierowców, tak jak eksperyment z kamerą włączającą czerwone światło na przejściu Waigla-Ślężna - gdzie szyko...rozwiń całość

   wystarczy ten na Glinianej. Nic to nie poprawiło, ani bezpieczeństawa pasażerów ani kierowców, tak jak eksperyment z kamerą włączającą czerwone światło na przejściu Waigla-Ślężna - gdzie szyko jadący przeleciu a normalny za nim musi gwałtownie hamować, naewt jak nikogo na przejściu nie ma. To sa głupoty ludzi wielkiego sternika i wywalone pieniądze w błotozwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   . (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 15

   A ja zaprzeczę i powiem, że bezpieczeństwo przy przystankach wiedeńskich się poprawia. Dzisiaj wysiadając z tramwaju na Wyszyńskiego wpadłam pod samochód, bo niektórzy kierowcy mają ograniczone...rozwiń całość

   A ja zaprzeczę i powiem, że bezpieczeństwo przy przystankach wiedeńskich się poprawia. Dzisiaj wysiadając z tramwaju na Wyszyńskiego wpadłam pod samochód, bo niektórzy kierowcy mają ograniczone myślenie i myślą ''a jeszcze przeskoczę''. zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .

   Arek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

   a ty jesteś KLAKIEREM tego szeryfa co jest podobny do rudego fiuta by żyło się lepiej? kolesiom co wymyślają takie bzdury?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a skad to wiesz?

   siueh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 19

   Posiadasz dane, ktore pokazuja, ze na Glinianej nie poprawilo sie bezpieczenstwo? Mnie sie ten przystanek i rozwiazanie podoba


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wiedeński

   Mieszkaniec. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 17

   Ja bym powiedział, ze "wiedeński" z Glinianej to jeszcze nie to co powinno być. Wystarczy popatrzeć jak za granicą wyglądają takie przystanki. Oczywiście jest to kłopot dla kierowców, ale uważam,...rozwiń całość

   Ja bym powiedział, ze "wiedeński" z Glinianej to jeszcze nie to co powinno być. Wystarczy popatrzeć jak za granicą wyglądają takie przystanki. Oczywiście jest to kłopot dla kierowców, ale uważam, ze takich przystanków powinno być zdecydowanie jak najwięcej. Bolesne jest to, że magistrat wcale nie szuka optymalnych rozwiązań - a jak najtańsze...zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama