Kamil zabity na Różance był pijany. Są pierwsze wyniki...

  Kamil zabity na Różance był pijany. Są pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny

  Marcin Torz, Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kamil został pochowany na cmentarzu na Osobowicach

  Kamil został pochowany na cmentarzu na Osobowicach ©fot. Tomasz Hołod

  Śmierć na Różance. Kamil zabity na przystanku na Różance był pijany. To wyniki sekcji zwłok 17-latka. - Badania wykazały, że mężczyzna był przed śmiercią pod wpływem alkoholu - mówi portalowi Gazetawroclawska.pl doktor Jerzy Kawecki z Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
  Kamil został pochowany na cmentarzu na Osobowicach

  Kamil został pochowany na cmentarzu na Osobowicach ©fot. Tomasz Hołod

  Udało nam się ustalić, że 17-letni Kamil miał znacznie ponad 0,5 promila. Wiemy też, że mają być przeprowadzone badania na obecność narkotyków.

  Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura Wrocław - Psie Pole.

  Człowiek, który zabił Kamila wyszedł na wolność kilka tygodni temu. Tłumaczy, że został napadnięty i musiał się bronić - dlatego zadał kilka ciosów nożem. Jednego z napastników zranił, a drugiego zabił (w wydarzeniu na przystanku brał także udział kolega Kamila z osiedla - wcześniej skazany za udział w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym - przyp. red.).

  Przypomnijmy, że mężczyzna który miał zabić Kamila, sam się zgłosił do prokuratury i został wtedy tymczasowo aresztowany. Miał być wtedy cały siny - jak twierdził - na skutek pobicia na Różance.

  Z naszych informacji wynika, że wstępne ustalenia śledztwa potwierdzają jego wersję. Najważniejsze pytanie, przed którym być może stanie prokuratura a później sąd, jest czy w tej sprawie można mówić o morderstwie, o "obronie koniecznej", czy też o "przekroczeniu granic obrony koniecznej".

  Gdyby okazało się, że prawidłową jest druga wersja, to śledztwo zostanie umorzone.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama