Arabia ma pieniądze, a my Kasę. W bramce. Polacy wygrali na MŚ

Wojciech Koerber
Sławomir Szmal (na zdjęciu) świetnie rozpoczął mecz z Arabią Saudyjską. W drugiej połowie już go zastępował waleczny Marcin Wichary. Piotr Krzyżanowski
W drugim swoim meczu w ramach rozgrywanych w Hiszpanii mistrzostw świata szczypiornistów biało-czerwoni pewnie ograli Arabię Saudyjską 28:14 (14:6). Pewnie, bo pieniądze rywali nie grały. Ale nasza "Kasa" już tak.

Polski bramkarz o takiej właśnie ksywce, Sławomir Szmal, od pierwszej minuty pokazał przeciwnikom, że mogą sobie rzucać, a on i tak będzie te piłki odbijał. Zaczęło się 5:0 i zyskaliśmy spokój. Dziś gramy zeSłowenią (godz. 20.15, TVP 2), w czwartek z Serbią (20.15), a w niedzielę z Koreą Płd. (18).

Przypomnijmy, że w finale poprzedniego mundialu (Szwecja 2011) Francuzi pokonali Duńczyków 37:35, a MVP imprezy został grający właśnie dla Trójkolorowych Nikola Karabatić. W październiku minionego roku jego i kilku kolegów aresztowano oraz oskarżono o ustawianie meczów i nielegalne zakłady bukmacherskie. Ekipa Nikoli - Montpellier - już pewna tytułu mistrzowskiego uległa broniącemu się przed spadkiem Cesson Rennes 28:31. Gracze przyznali się do wykupienia zakładów, choć do ustawienia końcowego wyniku - już nie. Prokuratura ustaliła, że przyjaciółka Karabaticia postawiła 1500 euro.

W Hiszpanii Francja, z Karabaticiem, rozpoczęła od zwycięstw z Tunezją (30:27) i Czarnogórą (32:20), obejmując prowadzenie w grupie A.

MŚ piłkarzy ręcznych
Grupa C (Saragossa)

Polska - Arabia Saudyjska 28:14 (14:6)

Polska: Szmal, Wichary - Jaszka 3, Lijewski 1, Bielecki 3, Bartczak 5, Wiśniewski 1, B. Jurecki 1, Chodara, M. Jurecki 1, Jurkiewicz, Syprzak 2, Krajewski 2, Kubisztal 4, Szpera, Orzechowski 5.

6. Arabia S. 0 0-0-2 36-60

Inne mecze: Serbia - Białoruś 34:28 (20:13), Słowenia - Korea Płd. 34:27 (14:13).