Dolnośląscy urzędnicy dostali dodatkowe wypłaty

  Dolnośląscy urzędnicy dostali dodatkowe wypłaty

  Magdalena Kozioł, Marcin Torz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Ekstragotówka dla pracowników różnych urzędów. Najbardziej skąpy okazał się prezydent Lubina.
  Koniec roku to żniwa nie tylko dla handlowców. Ręce zacierają też dolnośląscy urzędnicy. Bo większość z nich, oprócz miesięcznej pensji, dostaje również nagrody.
  W niektórych urzędach otrzymują je wszyscy pracownicy. Niezależnie od zasług i tego, jak wypełniali swoje obowiązki.

  Bardzo hojnie swoich ludzi obdarował Dolnośląski Urząd Wojewódzki. W listopadzie, z okazji Święta Służby Cywilnej, do podziału było ponad milion złotych. Pieniądze dostało 615 osób, co dało 1650 zł na rękę.

  Dagmara Turek-Samól, rzecznik wojewody, tłumaczy, że dodatkową gotówkę otrzymali wszyscy, łącznie z dyrektorami. Co nie znaczy, że tyle samo.
  Ale to niejedyny dopływ pieniędzy w urzędzie wojewódzkim. Do podziału jest jeszcze 645 tys. zł nagród, które przyznawane są co roku. Na pracownika wypadnie 750 zł netto.
  - Dyrektorzy tych pieniędzy już nie dostaną - dodaje rzecznik.
  W sumie pracownik urzędu otrzyma więc w kończącym się roku dodatkowo 2400 zł.

  Wypchany portfel mają też pracownicy urzędu miejskiego w Polkowicach. Między 170 osób, które są tu zatrudnione, podzielono 403 tys. zł. Oznacza to, że każdy otrzymał średnio 2370 zł.
  Natomiast prezydenci w Legnicy i Jeleniej Górze swoich ludzi tak nie rozpieszczają. Tam nagrody są o wiele skromniejsze, bo na rękę pracownicy dostają - odpowiednio - od 450 zł do prawie 700 zł.

  Nie w każdym urzędzie nagradza się wszystkich pod koniec roku. W Jeleniej Górze nagrody dla urzędników przyznawane są w Dniu Samorządowca, 27 maja każdego roku.
  - Nagrody przyznaje prezydent za szczególne osiągnięcia w pracy na wniosek naczelników poszczególnych wydziałów - informuje Anna Gniadzik, naczelnik wydziału organizacyjnego.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nierzetelność, czy manipulacja

   mlodywroclaw.pl (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

   Treść artykułu i krótkiego wywiadu z prof. Antoszewskim są sprzeczne i wprowadzają w błąd. Z artykułu dowiadujemy się, że nagrodę dostał każdy - średnio po 1700 zł, a z wywiadu, że każdy po 1700...rozwiń całość

   Treść artykułu i krótkiego wywiadu z prof. Antoszewskim są sprzeczne i wprowadzają w błąd. Z artykułu dowiadujemy się, że nagrodę dostał każdy - średnio po 1700 zł, a z wywiadu, że każdy po 1700 zł, co budzi sprzeciw profesora.
   Prawda natomiast jest taka, że są urzednicy wrocławskiego magistratu, którzy dostali 300-400 zł, a są tacy, co dostali w sumie nawet kilkanaście tysięcy. W takim wypadku jest element różnicujący i motywujący do pracy.
   Ewidentny przypadek nierzetelności dziennikarskiej lub manipulacji.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama